نوآوری در راستای گریز از ترافیک | اتاق خبر
کد خبر: 337197
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 23:54
شرکت خودروسازی آئودی در راستای طراحی خودروهای مفهومی خود این بار از اتومبیل شاسی بلندی با نام Q۳ رونمایی کرد که بر روی آن اسکوتر هم طراحی شده است.

به گزارش اتاق خبر ،شرکت خودروسازی آئودی در راستای طراحی خودروهای مفهومی خود این بار از اتومبیل شاسی بلندی با نام Q۳ رونمایی کرد که بر روی آن اسکوتر هم طراحی شده است.

۲۰۶۰۱۸۳

بر روی سپر عقب این خودرو، کشوی برقی قرار گرفته است که روی آن اسکوتر وجود دارد و انرژی خود را از طریق برق موجود بر روی صفحه آن تامین می کند. اندازه این اسکوتر که بر روی سپر عقب قرار می گیرد ۱.۰۵ متر و از جنس کربن و آلومنیوم ساخته شده است.

این خودروی جدید بسیار مناسب شهرهای بزرگ است که در صورت مواجه شدن با ترافیک، اتومبیل را در جایی پارک کرده و ادامه مسیر را از اسکوتر استفاده کنیم.

همچنین این اسکوتر می تواند بصورت هوشمند به گوشی همراه متصل شود و با قرار دادن چمدان بر روی آن، هدایت شود. سرعت این اسکوتر ۳۰ کیلومتر بر ساعت و با یک بار شارژ کامل ۱۲ کیلومتر را طی می کند.

از دیگر مزایای خودرو Q۳ این است که می تواند با متصل شدن به گوشی هوشمند کاربر و گرفتن مقصد، به برنامه ریزی کامل مسیر و دادن بهترین و سریعترین مکان بپردازد.

سیستم هوشمند این خودرو می تواند با اسکوتر هماهنگ شود و در هنگام رانندگی در شهر و روبرو شدن با مسیرهای پر ترافیک، نزدیکترین پارکینگ را به کاربر خود معرفی کند تا ادامه مسیر را با اسکوتر برود.

منبع:مهر

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید