توضیح فدراسیون فوتبال درباره اظهارات روز گذشته کفاشیان | اتاق خبر
کد خبر: 337236
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 03:40
فدراسیون فوتبال در ارتباط با چگونگی انتخاب رییس این فدراسیون در انتخابات 18 اردیبهشت در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امیرحسین حسینی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه انتخابات فدراسیون فوتبال در سال 90 در دور اول مطابق اساسنامه پیش رفت، عنوان کرد: دو نفری که حائز آرای بیشتری بودند به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند. در دور دوم نیز با توجه به تایید مجمع، انتخاب رییس با 1+50 رای ماخوذه صورت گرفت و در نهایت نیز کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه اگر در انتخابات پیش رو تکلیف رییس فدراسیون فوتبال در دور اول مشخص نشود 2 نفری که بیشترین آرا را کسب کرده‌اند به دور دوم می‌روند، اظهار کرد: ملاک عمل در دور دوم انتخابات 1+50 رای از کل آرای ماخوذه خواهد بود که بر این اساس تکلیف نهایی انتخابات و رییس آینده فدراسیون فوتبال مشخص خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی فدراسیون فوتبال همچنین با اشاره به اینکه در اساسنامه اصلاحی که از دستور مجمع خارج شد، این مسائل لحاظ شده بود اظهار کرد: با توجه به اینکه فیفا اساسنامه‌اش را تغییر داده، فدراسیون‌های عضو نیز باید نسبت باید نسبت با تغییر اساسنامه اقدام کنند که این تغییرات در اساسنامه فدراسیون ایران نیز پس از انتخابات اعمال خواهد شد.

وی افزود:‌ در اساسنامه جدید تکلیف انتخابات در دور دوم بر اساس 1+50 رای ماخوذه به نسبت کل آرا مشخص می‌شود.

حسینی همچنین به صحبت‌های روز گذشته رییس فدراسیون فوتبال اشاره کرد و ضمن توضیح درباره آن گفت: روز گذشته رییس فدراسیون فوتبال جمله مبهمی را به زبان آورد که پس از آن برداشت‌های مختلفی را به همراه داشت بنابراین فدراسیون فوتبال به انتخابات سال 90 رجوع کرد و مشخص شد که در آن زمان نیز انتخابات در دور دوم بر اساس 1+50 رای از کل آرای ماخوذه تعیین تکلیف شده است.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در مراسم افتتاح ایفمارک گفته بود: "اگر به هر دلیلی رییس فدراسیون دو سوم آرا را به دست نیاورد مجمع قاعدتا تنفس می‌دهد تا افراد جدید ثبت‌نا‌م کنند و مجددا رای گیری شود."

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید