Performancing Metrics

ایران با همه توان در كنار دولت و ملت سوریه ایستاده است | اتاق خبر
کد خبر: 337518
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 21:59
ولایتی:
رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس تعهد همكاری و روابط برادرانه خود با دولت و ملت سوریه از ابتدای درگیری با تروریسم با همه توان در كنار این كشور ایستاده و همچنان بر این ایستادگی و همكاری ادامه می‌دهد.

اتاق خبر - علی‌اكبر ولایتی روز چهارشنبه در دیدار با روسای احزاب ، سران طوایف و عشایر كشور سوریه از مذاهب مختلف از استقامت مردم این كشور در حفظ تمامیت ارضی، عزت و استقلال كشور مسلمان و عرب سوریه تقدیر كرد.
وی افزود: پایداری و مقاومت شما در برابر تهاجم مهاجمان و كسانی كه متصل به بیگانگان هستند، بسیار قابل تحسین است.


وی یادآور شد: بسیاری از ناظران منطقه‌ای و بین‌المللی به دلیل شناخت كم تصور نمی‌كردند بزرگان، عشایر، قبایل و دیگر آحاد مردم سوریه در این پنج سال مقاومت جانانه‌ای را در یك جنگ جهانی داشته باشند.
رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان كرد: شما به رغم فشارهای زیادی كه از همه طرف به مردم و دولت قانونی سوریه آمده، سربلندتر از همیشه ایستاده‌اید و دشمن این كشور را وادار كردید كه حق مردم سوریه را در تعیین سرنوشتشان به رسمت بشناسند و مجبور شوند حكومت مشروع این كشور را بپذیرند.
ولایتی به مردم سوریه برای برگزاری انتخابات اخیر پارلمانی این كشور تبریك گفت و افزود: شما به رغم همه فشارهای داخلی و خارجی موفق بودید و این نشان‌دهنده پایبندی دولت و ملت سوریه به قانون است.
وی تصریح كرد: جناب آقای بشار اسد دو سال پیش باردیگر برای مدت هفت سال به سمت رییس‌جمهوری سوریه انتخاب شد و ما اعتقاد داریم كه كماكان باید دوره قانونی ریاست‌جمهوری خود را ادامه بدهد و هیچ كشور و بیگانه‌ای خارج از مرزهای این كشور، حق دخالت در امور داخلی و تعیین سرنوشت مردم سوریه ندارد.
رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران بارها به صراحت اعلام كرده است كه به آمریكا و غیر آمریكا و بعضی كشورهای منطقه ارتباطی ندارد كه تعیین كنند چه كسی باید رییس‌جمهوری سوریه باشد و این فقط حق قانونی ملت و مردم این كشور است و هر موردی خارج از این پذیرفته نیست.
ولایتی ادامه داد: در مذاكرات بین‌المللی ژنو و هر كجای دیگر باید به این توجه كنند كه این موارد خطوط قرمزی است كه دولت سوریه به آن پایبند است و جمهوری اسلامی ایران هم به این حركت در چارچوب خط قرمزها احترام می‌گذارد و از آن حمایت می‌كند.
وی با بیان این كه آتش‌بس در سوریه اقدام خوبی بود، گفت: اما گذشت زمان نشان داد كه طرف مقابل و معارضین مسلح كه بعضا سوری هم نیستند به این آتش‌بس پایبند نیستند و كماكان مردم بی گناه سوریه را مورد تجاوز قرار می‌دهند و این حق دولت این كشور است كه از تمامیت ارضی و حقوق ملت و حیات این ملت بزرگ دفاع كند.
وی اظهار امیدواری كرد تمام بخش‌های سرزمین سوریه كه توسط تروریست‌ها اشغال شده، آزاد شود و امكانات سوریه در اختیار ملت، عشایر و مردم این كشور قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، روسای احزاب و سران طوایف و عشایر سوریه از مذاهب مختلف كه به ایران سفر كرده اند امروز در مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام با ولایتی دیدار كردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید