Performancing Metrics

اعلام آمادگی سازمان ملل در حل مناقشه مالی ایران و آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 338103
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 14:58
رویترز گزارش داد:
سازمان ملل اعلام کرد: آماده است تا به حل مناقشه مالی جدید میان تهران و واشنگتن کمک کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا،  خبرگزاری رویترز اعلام کرد:، سازمان ملل پس از آنکه ایران کمک این نهاد بین‌المللی را برای متقاعد کردن آمریکا به متوقف کردن آنچه که جمهوری اسلامی نقض مصونیت قضایی دولت‌ها می‌داند خواستار شد، روز جمعه اعلام کرد که مایل است به حل این مناقشه کمک کند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روز پنجشنبه پس از آنکه دادگاه عالی آمریکا طی حکمی اعلام کرد دو میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران باید به خانواده‌های قربانیان آمریکایی حملات تروریستی در بیروت که واشنگتن مدعی است تهران از آن حمایت کرده، اختصاص یابد با ارسال نامه‌ای به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل از وی خواست مساعی جمیله خود را در این باره به کار گیرد.

ظریف در این نامه که از سوی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل منتشر شده، از بان کی مون خواسته است تا به آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران در بانک‌های آمریکایی کمک کند و واشنگتن را متقاعد سازد تا دخالت در تعاملات تجاری و مالی بین‌المللی با ایران را متوقف سازد.

استفان دوژاریک ، سخنگوی سازمان ملل دریافت نامه ظریف را تایید کرد و گفت: روشن است که ما این مسئله را بررسی خواهیم کرد. به عنوان یک اصل کلی اگر هر دو طرف در هر تنش یا اختلافی مساعی جمیله دبیرکل را خواستار شوند، این امر همیشه در دسترس خواهد بود.

مارک تونر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرد واشنگتن از ارسال این نامه آگاه است.

به گزارش رویترز، یک مقام آمریکایی نیز در واکنش به این نامه گفت که واشنگتن نیازی به دخالت سازمان ملل نمی‌بیند.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: ما خطوط ارتباطی بازی با ایران را داریم و از طریق این کانال‌ها به تلاش برای حل هرگونه مسئله‌ای که مایه نگرانی دوجانبه شود ادامه می‌دهیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید