Performancing Metrics

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی فردا در تهران | اتاق خبر
کد خبر: 338111
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 15:31
رئیس‌جمهور کره‌جنوبی فردا (یکشنبه) در صدر یک هیات بزرگ اقتصادی و تجاری به ایران می‌آید.

اتاق خبر - خانم پارک گئون های از دوازدهم تا چهاردهم اردیبهشت ماه به دعوت رسمی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به ایران سفر می‌کند.

این اولین سفر پارک گئون های به ایران است. بالاترین سطح حضور مقام های این کشور در تهران مربوط به سفر نخست وزیر کره جنوبی به تهران قبل از انقلاب اسلامی (1356) می شود.

قرار است رئیس جمهور کره جنوبی به همراه بزرگترین هیات اقتصادی متشکل از 210 شرکت ارشد دولتی و خصوصی به تهران بیاید و روسای این شرکت ها در رابطه با سرمایه گذاری و تولید مشترک و نیز انتقال فناوری با همتایان ایرانی خود بحث و گفت وگو کند.

همچنین قرار است پارک گئون های در نشست مشترک فعالان اقتصادی و کارآفرینان دو کشور حضور یابد که این امر پشتوانه مهمی برای تقویت ارتباط بخش های خصوصی محسوب می شود و علاوه بر این در این سفر موافقتنامه حمل ونقل دریایی در حالی امضا می شود که طی هفته های اخیر اولین کشتی محصولات صادراتی ایران بعد از سال ها تحویل در بندر کره جنوبی تحویل گرفت.

از سوی دیگر موافقتنامه های بانکی به ارزش هشت میلیارد یورو و همچنین بیمه های صادراتی به ارزش پنج میلیارد یورو به امضای مقام های ارشد کشور خواهد رسید و روابط مالی و بانکی تهران- سئول وارد دوران جدیدی خواهد شد.

ایسنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید