رقابتها پايان يافته است-رفتارها برادرانه باشد | اتاق خبر
کد خبر: 338191
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 20:07
فعال سياسي:
رييس ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت:امروز ديگر رقابتها پايان يافته است و منتخبان مردم بايد رفتار برادرانه داشته باشند خصوصا در حوزه هاي انتخابيه اي كه جناح رقيب راي آورده، زيرا آنكه انتخاب شده نماينده همه مردم است.

اتاق خبر - اسماعيل شجاعي افزود: رقابت سياسي در نوبه خود ارزشمند است و موجب نشاط و فعال شدن فضاي جامعه مي شود ولي آنچه بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كه رقابت هاي سياسي نبايد به مسائل شخصي منجر شود .
وي ادامه داد: هر نماينده اي كه در حوزه انتخابيه حائز اكثريت راي مردم شده است نماينده همه مردم است، چه كساني كه در ستاد وي بوده اند و چه كساني كه در ستاد رقيب بايد منتخب را با آغوش باز بپذيرند و همه با هم براي توسعه حوزه انتخابيه خود تلاش كنند .
رييس ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: حضور احزاب و جناح ها در صحنه انتخابات نيز از اهميت بالايي برخوردار است و جامعه نشان داد كه به درجه اي از توسعه و بلوغ سياسي دست يافته است كه به ليست راي دهد و احزاب وظايف نظارتي خود را به جاي مردم انجام دهند .
شجاعي گفت: امروز دغدغه اصلي منتخبان مردم بايد مسائل اقتصادي باشد و بخشي از اين مشكلات ناشي از تحريم ها ست كه اميدواريم با لغو تحريم ها، اميد در جامعه ايجاد شود و مردم با نشاط فعاليت و كسب و كار كنند .
وي افزود: منتخبان مردم بايد سهولت كسب و كار را مورد توجه قرار دهند و راهكارهاي جلوگيري از فساد را عملياتي كنند كه بخش عمده مشكلات كشور در اين زمينه است .
اين فعال سياسي اضافه كرد: فساد در بخشهاي مختلف به دليل فقدان شفافيت مانع توسعه كسب و كار شده است كه با مبارزه با آن مي توان فضاي كسب و كار مناسب در جامعه ايجاد كرد.
شجاعي همچنين خاطر نشان كرد: در اين دوره از مجلس شوراي اسلامي تعدادي از منتخبان، جديد هستند كه لازم است به قوانين برنامه ششم توسعه و بودجه آشنايي پيدا كنند تا بتوانند وظايف نظارتي خود را به عنوان يك نماينده مجلس به درستي انجام دهند. از سوي ديگر بهتر است منتخبان در كميسيون هاي تخصصي با توجه به تجربه و تخصص خود عضو شوند تا بتوانند فعاليت و عملكرد مناسب تر وموثر تري داشته باشند و كار آيي مجلس افزايش يابد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید