آیا AFC قانون را دستکاری کرده است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 338316
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 04:21
کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر رایی سیاسی را صادر کرد که طبق آن عراق می‌تواند تمام بازی‌های خود به استثنای بازی با عربستان را در تهران برگزار کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، روزنامه خبرورزشی نوشت: «فدراسیون عراق به خاطر این رای AFC به فیفا شکایت کرد تا حق خود را بگیرد و اعلام کرد که اگر سعودی‌ها حاضر نشوند به تهران بیایند آنها نیز به عربستان نمی‌روند.

در تازه‌ترین خبر صباح محمد رضا، دبیرکل فدراسیون عراق از شکایتشان به فیفا پرده برداشت و در مصاحبه با روزنامه المدی گفت: شکایتی که نزار احمد، مشاور قانونی فدراسیون عراق به فیفا علیه AFC ارائه داده، شامل 6 برگه است.

وی افزود: شکایت ما به فیفا به این خاطر است که کنفدراسیون فوتبال آسیا قانون شکنی کرده است، زیرا قبل از قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی قانونی در انتخاب کشور ثالث وجود نداشت که یک کشور با یک کشور دیگری مشکلات سیاسی داشته باشد، نتواند در آنجا بازی کند!

دبیرکل فدراسیون عراق از دست کاری AFC در قانون انتخاب کشور ثالث پرده برداشت و گفت: دو بند جدید به قانون انتخاب کشور ثالث بعد از قرعه‌کشی مرحله نهایی از سوی AFC اضافه شده است! چرا قبل از قرعه‌کشی و همگروه نبودن عراق با عربستان چنین بندی نبود؟ این دو بند عبارتند از: اگر کشور انتخابی به عنوان میزبان مشکلی سیاسی با کشورهای میهمان داشته باشد و اجازه صدور ویزا برای آنها ندهد، نمی‌تواند آن کشور را به عنوان میزبان انتخاب کند.»

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید