مرد هندی به دلیل گزارش دروغ یک آمریکایی به اتهام بمب‌گذاری بازداشت شد | اتاق خبر
کد خبر: 338594
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 22:59
یک مرد هندی که پیرو مذهب «سیک» است به دلیل گزارش دروغ یک آمریکایی به اتهام بمب‌گذاری بازداشت شد.

به گزارش اتاق خبر، این مرد هندی که پیرو مذهب «سیک» است با گزارش کذب یک آمریکایی که مدعی شده است وی قصد بمب‌گذاری دارد توسط پلیس بازداشت شد.

«دالجت سینگ»(Daljeet Singh)،در این رابطه گفته است:"جرم من فقط این است که ریش دارم، عمامه به سر گذاشته‌ام و به زبان دیگری صحبت می‌کنم".

این مرد هندی پیرو مذهب «سیک»، در حالی که سوار اتوبوس بود بعد از اینکه تنها 30 دقیقه از هم‌صحبتی با یکی دیگر از مسافران به نام «محمد چوتری»(Mohammed Chotri)، که مهاجری از شرق پاکستان است و او هم به زبان پنجابی صحبت می‌کرد از سوی یکی از مسافران اتوبوس متهم به بمب‌گذاری شد و توسط پلیس آمریکا بازداشت شد.

«دالجت سینگ»(Daljeet Singh)، که هند الاصل است و اخیرا پناهندگی آمریکا را اخذ کرده از «فینیکس»،در ایالت «آریزونا»، عازم «ایندیاناپولیس»، در ایالت «ایندیانا» بود.

یک زن در اتوبوس گزارش داده بود که دو مرد  که عجیب و غریب هستند درباره یک بمب صحبت می‌کنند و بر اساس این تماس در «آماریلو»، ایالت «تگزاس»، پلیس این دو مسافر را به زور اسلحه از اتوبوس پیاده و بازداشت می‌کند.

در ماه سپتامبر گذشته، یک راننده تاکسی «سیک» در شیکاگو توسط یک نوجوان که او را  «اسامه بن لادن» می‌خواند مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش «ان‌بی‌سی نیوز» در این رابطه و در ماه ژانویه ، سه مرد مسلمان و یک مرد «سیک»، دادخواستی تنظیم کردند مبنی بر اینکه وقتی می‌خواستند از تورنتو به نیویورک بیایند به دلیل ظاهرشان اجازه سوارشدن به هواپیما را از آنان سلب کرده‌اند.

همچین در ماه فوریه، یک بازیگر «سیک» آمریکایی گفت که او هواپیمای مکزیکوسیتی به نیویورک را به دلیل پوشیدن عمامه از دست داده است و ماموران امنیت فرودگاه اجازه سوارشدن به وی نداده‌اند.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید