Performancing Metrics

رضایت سجادی از تعداد سهمیه‌های کسب شده المپیک | اتاق خبر
کد خبر: 338672
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 00:48
در حاشیه مجمع بدمینتون مطرح شد/
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: تعداد سهمیه‌های المپیک خوب بوده اما مهمتر از آن گرفتن چیزی است که حق تیم‌های ورزشی ما است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا, مجمع عمومی فدراسیون بدمینتون برای بررسی عملکرد و گزارش مالی این فدراسیون در سال 93 بررسی شد. ریاست این مجمع بر عهده نصرالله سجادی بود و شاهرخ شهنازی نیز به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک حضور داشت.

در ابتدا محمدرضا پوریا بیان کرد: فدراسیون جهانی اعلام کرد مسابقات دهه فجر به خاطر حجم مسابقات از بهمن در اردیبهشت برگزار شود . اما بعد گفتند باید فاصله بین دو مسابقه یک سال باشد از آنجا که ما می‌خواستیم حتما آن را در بهمن برگزار کنیم بنابراین سال2016 مسابقات را نخواهیم داشت.

او ادامه داد:برنامه ما در بخش توسعه همگانی و اعزام به مسابقات است. و در بخش استعدادیابی نیز پیگیر کارها هستیم .چشم انداز ما برای المپیک 2020 است و می خواهیم برای بازیکنان جوان و امید برنامه ریزی داشته باشیم.

او ادامه داد: ما هم چنین توانستیم جزو چهار کشور ارتقا یافته در بدمینتون آسیا قرار بگیریم.

در ادامه خزانه دار فدراسیون و بازرس گزارش مالی راخود را ارائه کردند.

رییس هیات البرز رو به سجادی گفت: برایمان چه آوردی ؟ سپس نسبت به نداشتن سالن اختصاصی ناراحت بود و گفت: ما سه ملی پوش داریم و از جیب خود 15 میلیون هزینه کرده و برای آنها سالن تهیه کردم.

رییس هیات زنجان هم بیان کرد: زنجان به عنوان مهد بدمینتون است. سروش اسکندری با وجود تلاش زیادی نتوانست به المپیک برود. امیدوارم تمهیداتی فرآهم شود که بدمینتون به بازی‌های آسیایی و جهانی اعزام شود. در مورد واگذاری سالن‌ها به هیات ها هم کمک شود.

رییس هیات ایلام نیز مهمترین موضوعی که مطرح کرد این بود که وزارت ورزش به اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها کمک می‌کند و آیا هیات ها از این کمک‌ها بهرمند می شوند یا فدراسیون فقط باید به هیات ها کمک مالی کند؟

از طرفی بزرگترین معضل آنهادر بخش همگانی است و از زمانی که می‌خواهند مسابقه برگزار کنند اولین سوالی که از آنها پرسیده می شود این است که چه چیزی جایزه می دهند در حالی توانایی پرداخت جوایز ندارند.

رییس هیات یاسوج نیز تصریح کرد: در سال 94 حتی یک ساعت به ما برای استفاده سالن جهت تمرین، آموزش و مسابقه ندادند. ما هیچ درآمدی نداریم و از مردم هم نمی توانیم شهریه بگیریم تنها بودجه ما در سال گذشته 2 میلیون تومان بوده که آن هم صرف بدهی‌های سال قبلش شده است.

در ادامه شاهرخ شهنازی گفت: ما برای بازی‌های آسیایی و المپیک بدمینتون را یک هدف قرار می دهیم زیرا مشاهده کرده ایم که با وجود ندادن بودجه زیاد آنها با برنامه پیش رفتند در حالی برخی فدراسیون ها انتظار داریم خوب کار کنند و حتی پول زیادی هم می دهیم اما نتیجه ای نمی گیرند. اکنون نیز یک حادثه باعث شد بدمینتون نتواند سهمیه المپیک بگیرد.

نصراله سجادی در پایان مجمع بیان کرد: امسال رویداد بزرگی را رو پیش رو داریم. خوشبختانه فدراسیون‌های ورزشی با همکاری کمیته ملی المپیک و پشتیبانی وزارت ورزش و همدلی که وجود داشته سهمیه‌های خوبی گرفته اند. البته انعکاس آن زیاد نیست که این برعهده رسانه‌های جمعی است تا حمایت و فعالیت‌ها را به اطلاع عموم برساند. کار تا اینجا و در قسمت المپیک خوب بوده و 43 سهمیه کسب شده و در پارالمپیک هم 78 سهمیه گرفتیم.

او ادامه داد: با تمهیدات پیش بینی شده تیم ها با آمادگی کامل در المپیک و پار المپیک شرکت می کنند. با ارزیابی مقدماتی که انجام شده تیم ها آمادگی لازم را دارند.

سجادی هم چنین گفت: تعداد دسهمیه‌ها خوب است البته هنوز فرصت هست اما مهمتر این است که تیم‌های ورزشی آن چیزی که حقشان است را در این رویداد بگیرند. نتیجه‌ای که دربازی‌های المپیک و قهرمانی جهان یا قهرمانی آسیا به دست می‌آید حاصل فعالیت چند ساله ای است که در سراسر ایران انجام می گیرد.

بنابرین از کسانی که نامی از آنها برده نمی شود، تشکر می کنم.

امسال هم تفاهم نامه را با فدراسیون‌های ورزشی داشتیم تا محور اصلی کار فدراسیون‌ها مشخص شود و بودجه را بتوان خوب مدیریت کرد.

گزارش‌هایی را هر سه ماه یکبار از فدراسیون‌ها می‌گیریم و در آن دقت زیادی می‌کنیم.

امسال پیشنهاد ما به معاونت پشتیبانی این بود براساس اولویت ها اعتبارات داده شود.

معاون ورزش قهرمانی با اشاره به در پیش بودن بازی های آسیایی جاکارتا گفت: زمان زیادی تا بازی‌های آسیایی 2018 نداریم و تاکید داریم که از الان باید به آن توجه کنیم. زیرا بعد از المپیک برای ما بزرگترین رویداد است و از بعضی جهات حتی می تواند مهمتر باشد.

باید تقویم خود فدراسیون‌های ورزشی که تصویب می شود آنچه پیش بینی شده نزدیک به اجرا باشد و ما هم ارزیابی داریم. هیات‌ها هم کمک می کنند این تقویم اجرایی شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید