قصد نداریم روابط خود با پاکستان را قطع کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 339909
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 15:04
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری گفت: نمی خواهیم روابط خود با اسلام آباد را قطع کنیم.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از «داون نیوز»، «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری گفـت: ما قصد آن را نداریم که روابط خود با پاکستان را از بین ببریم.

وی در ادامه افزود: اگر پاکستان قصد داشته باشد جنگنده های «اف ۱۶» را از چین خریداری کند ما اعتراضی به این تصمیم اسلام آباد نداریم. پاکستان کشوری مستقل است و ما به این تصمیم پاکستان احترام می گذاریم.

وی در ادامه تصریح کرد: روابط  آمریکا با پاکستان دارای اهمیت ویژه ای است و ما از اقدامات این کشور در مبارزه با تروریسم حمایت می کنیم.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که در روزهای گذشته برخی نمایندگان کنگره آمریکا با طرح فروش جنگنده های «اف ۱۶» به پاکستان مخالفت به عمل آوردند و اعلام کردند: اگر پاکستان قصد خرید این جنگنده ها را دارد باید تمام هزینه خرید آن را خود متقبل شود.

دولت اوباما در سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که بخشی از هزینه خرید جنگنده های «اف ۱۶» توسط پاکستان را خود به عهده خواهد گرفت که این طرح با مخالفت شدید نمایندگان کنگره آمریکا روبرو شد. آنها بر این باورند که پاکستان با تمام گروههای تروریستی بطور یکسان مبارزه نمی کند و امکان دارد که این جنگنده ها را بر علیه هند بکار گیرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید