نژادپرستی و بیگانه هراسی زیربنای مبارزات انتخاباتی ترامپ است | اتاق خبر
کد خبر: 339986
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 18:44
سناتور آمریكایی:
سناتور آمریكایی، 'دونالد ترامپ' نامزد پیشرو جمهوریخواهان را مشوق نژادپرستی در كشورش توصیف كرد و گفت كه زیربنای اصلی مبارزات انتخاباتی او جنسیت گرایی و بیگانه هراسی است.

به گزارش اتاق خبر، «الیزابت وارن» سناتور دموكرات ایالت ماساچوست آمریكا درپی پیروزی چشمگیر روز سه شنبه ترامپ در رای گیری های ایالت ایندیانا و افزایش احتمال نامزدی او برای دور نهایی انتخابات ریاست جمهوری این كشور، تصریح كرد كه زیربنای مبارزات انتخاباتی ترامپ را جنسیت گرایی، نژاد پرستی و بیگانه هراسی تشكیل داده است.
وی در صفحه توئیتر خود نوشت: ترامپ كسی است كه طرفداران خود را به اعمال خشونت فرا می خواند پس از این كه او را یك مستبد و خودكامه بنامم، هراسی نخواهم داشت.
این سناتور دموكرات آمریكایی در ادامه نوشته است، ترامپ شخصیتی است كه توجه و حمایت رهبران نژادپرست كوكلاكس كلان آمریكا را بمراتب بیش از رهبران حزب جمهوریخواه این كشور به خود جلب كرده است.
وی تاكید كرد كه تا آخرین نفس برای جلوگیری از رسیدن آنچه كه او 'شعله های نفرت و ناامنی' خوانده، به كاخ سفید جلوگیری خواهد كرد.
وارن كه یكی از منتقدین و مخالفان سرسخت ترامپ بشمار می رود تاكنون بارها اظهارات و رویكردهای او را در این رقابت ها مورد انتقاد قرار داده و بصراحت گفته است كه پیروزی ترامپ در این انتخابات برای آمریكا فاجعه آمیز خواهد بود.
وی همچنین دریادداشتی در صفحه فیس بوك خود در ماه مارس نوشت كه با گذشت هر روز ترامپ به تهدیدی بزرگ تر و زشت تر علیه منافع و امنیت كشورش تبدیل می شود و مردم آمریكا را فراخواند تا از هر حزب و مسلكی كه هستند او را ترد كنند و جلو پیشروی او در عرصه رقابت های انتخاباتی را بگیرند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید