کیفیت هوای بوكان در شرایط بحران قرار گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 340023
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1395 - 12:03
ورود گردوغبار به آذربایجان غربی
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هوای این شهرستان بر اثر ذرات موجود گرد و غبار در شرایط بحران قرار گرفت.

اتاق خبر-  معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هوای این شهرستان بر اثر ذرات موجود گرد و غبار در شرایط بحران قرار گرفت.

سعید موسوی با بیان اینکه امروز جمعه از ساعت ۱۰ با ۲۷۰ میكروگرم بر مترمكعب كه دو برابر حد مجاز و عادی آن است، اظهارداشت: در حال حاضر این میزان آلودگی و وجود ریزگردها به چهار برابر شرایط عادی خود رسیده است.

وی با بیان اینکه هم اكنون میزان آلودگی هوا در این شهرستان ۶۰۰ میكروگرم بر متر مكعب بوده و این میزان چهار برابر حد مجاز است ادامه داد: منشا این آلودگی كشورهای عراق بوده و از غرب وارد كشور شده است.

وی در خصوص میزان ذرات زیر ۲.۵ میكرون گفت: بر اساس اطلاعات ایستگاه سنجش، میزان آلودگی هوای بوكان به ذرات زیر ۲.۵میكرون نیز به عدد ۱۵۰ رسیده كه در این حالت نیز بیش از ۱۰ برابر شرایط عادی بوده و در شرایط خیلی ناسالم قرار دارد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی موسوی با هشدار به تردد گروه‌های سنی حساس عنوان کرد: توصیه می‌شود ساکنان شهر به ویژه بیماران قلبی و عروقی، کودکان، کهنسالان و بیماران خاص در مواقع آلودگی هوا از تردد در سطح خیابان‌های شهر پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هشت ایستگاه سنجش آلودگی هوا در استان فعال است بیان داشت: دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در جنوب، دو ایستگاه در شمال و چهار ایستگاه نیز در مرکز استان ارومیه قرار دارند.

موسوی پدیده غالب آلودگی در استان را گرد و غبار عنوان کرد و اظهارداشت: این پدیده در استان ما هم منشا خارجی دارد که برای حل آن باید از طریق معاهدات بین المللی عمل کرد و هم پدیده داخلی از جمله تخریب زیستگاه ها، زمین های کشاورزی، خشکسالی دارد که رفع آن از عهده محیط زیست استان به تنهایی خارج است.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید