جدال قهرمان شنای روسیه برای خروج از محرومیت | اتاق خبر
کد خبر: 340453
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 02:00
میزان ملدونیوم موجود در نمونه دوپینگ یولیا افیمووا، قهرمان شنای روسیه کمتر از یک میکروگرم اعلام شد اما فدراسیون جهانی شنا حاضر به برداشتن محرومیت موقت او نیست.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، یولیا افیمووا، قهرمان شنای کرال سینه 100 متر در مسابقات جهانی سال گذشته در کازان است.

او بعد از مشخص شدن میزان ملدونیوم در تست دوپینگش امیدوار بود که بتواند در آخرین دوره مسابقات انتخابی المپیک شرکت کند و سهمیه المپیک بگیرد. وادا پیش از این در قانون جدید خود اعلام کرده بود در صورتی که در نمونه ورزشکاران کمتر از یک میکرو گرم ملدونیوم وجود داشته باشد، محرومیت آنها برداشته می‌شود.

با این حال فینا حاضر به برداشتن محرومیت یولیا افیمووا نشده و اعلام کرده است که او باید تا 30 می که جلسه هیات دوپینگ فینا است صبر کند. مربی افیمووا در این باره گفت: مشخص نیست که چرا فینا محرومیت یولیا را بر نمی دارد. او در حال‌ حاضر حتی نمی‌تواند به راحتی تمرین کند. این شرایط برای یک ورزشکار بسیار بد است. به خصوص که زمان کمی تا المپیک باقی‌ مانده است.

افیمووا در سال 2013 نیز به دلیل مصرف استروئید محروم شده بود و پنج قهرمانی او در مسابقات قهرمانی اروپا از او گرفته شده بود. بسیای به این مساله اعتراض کردند که چرا افیمووا توانست در سال 2015 در کازان مسابقه دهد.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید