بارش باران و کاهش دما در استان های شمالی | اتاق خبر
کد خبر: 340700
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 16:45
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به نفوذ جریان های شمالی از امروز تا روز دوشنبه بر روی سواحل دریای خزر تاکید کرد: با نفوذ این جریان ها شاهد ابرناکی، بارش باران وکاهش دما در استان های ساحلی دریای خزر خواهیم بود.

به گزارش اتاق خبر، احد وظیفه گفت: امروز با گذر موج تراز میانی جو درمناطقی از مرکز، دامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد، این وضعیت با شدت کمتری در شرق کشور نیز پیش بینی می شود.

 وی افزود: روز دوشنبه بارش‌های رگباری و وزش باد در شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی با شدت کمتری در نواحی مرکزی و شرق کشور ادامه خواهد داشت و دراستان های ساحلی دریای خزر، بویژه در سواحل مرکزی وشرقی خزر نیز بارش باران پیش بینی می شود.

 وی ادامه داد: بعداز ظهر روز دوشنبه بارش ها در شمال سمنان، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات گلستان و برخی مناطق خراسان شمالی شدت بیشتری خواهد داشت. از اواخر وقت روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی در جنوب غرب و دامنه های جنوبی زاگرس، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شروع می شود و بتدریج در روز سه شنبه علاوه براین مناطق گستره بارش ها رگباری دامنه های جنوبی و شمالی البرز، نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق کشور را فرا می گیرد، دراین روز در غرب و جنوب کشور نیز رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

 مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در تشریح هوای استان تهران نیز گفت: آسمان تهران در روز دوشنبه 20 اردیبهشت، کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 28 و 16 درجه سانتیگراد و در روز سه شنبه 21 اردیبهشت، نیمه ابری بتدریج ابری همراه با رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای 27 و 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید