انجام سه جست‌وجو در پایگاه اطلاعات علمی ایرانداک در هر 2 ثانیه | اتاق خبر
کد خبر: 341224
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 12:01
در پایگاه اطلاعات علمی گنج به عنوان پربازدیدترین سامانه‎های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) در سال 94، در هر دو ثانیه سه جست‌وجو انجام شده است.

اتاق خبر: بر اساس گزارش‌های استخراج‎شده از سامانه شُدآمد ایرانداک، هم‌اکنون به‌ طور میانگین روزانه بیش از 17 هزار و 200 کاربر منحصربه‌فرد از سامانه‌های ایرانداک بازدید می‌کنند که رکورد بی‌مانندی به‌شمار می‌رود.

بر همین اساس، پایگاه اطلاعات علمی گنج بیش از نیمی از شمار کل بازدیدکنندگان (54 درصد) روزانه سامانه‎های ایرانداک را داشته است.

در این پایگاه، میانگین جست‌وجوی روزانه کاربران 125 هزار و 524 مورد است و در هر دو ثانیه، سه جست‌وجو انجام می‌شود.

پس از پایگاه گنج، پایگاه وب پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با 23 درصد، سامانه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی با 11 درصد و سامانه پیشینه پژوهش با 8 درصد، پربازدیدترین سامانه‎های دیگر ایرانداک در سال گذشته بوده‌اند.

بر اساس اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، تالار جست‌وجوی ایرانداک در سال 94 پذیرا و پاسخگوی 21 هزار نفر مراجعه‌کننده حضوری برای جست‌وجوی منابع علمی (میانگین روزانه 95 نفر) بوده است.

همچنین، گروه پشتیبانی فنی سامانه‌های ایرانداک برای پاسخگویی و راهنمایی کاربران در سال 1394 راه‌اندازی شد که به‌ طور میانگین روزانه به 88 کاربر پاسخ می‌دهد و برای درخواست‎های کاربران به‌طور میانگین روزانه بیش از 150 اقدام را به انجام می‌رساند.

بر اساس این گزارش، سامانه شُدآمد پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از تاریخ 12 خرداد 1394 با هدف بهینه‌سازی فرایند رصد و واکاوی اطلاعات سامانه‌های برخط ایرانداک راه‌اندازی شده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید