برخی از ما نمی‌فهمیم، فکر می‌کنیم زبان غرب زبان علم است | اتاق خبر
کد خبر: 341283
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 15:33
جانشین فرمانده سپاه:
جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه برخی از ما نمی‌فهمیم و فکر می‌کنیم زبان غرب زبان علم است، اظهار کرد: امروزه مطالعات نشان می‌دهد که انگلیس و آمریکا به عنوان جهانی سازی زبان خود در حال قتل عام زبان‌های دیگر هستند.

اتاق خبر - سردار حسین سلامی صبح امروز در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز پاسدار با عنوان «نخستین نشست تخصصی تبیین اندیشه‌های راهبردی امام خامنه‌ای» در دانشگاه افسری امام حسین (ع) برگزار شد، با گرامیداشت سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، خاطرنشان کرد: در حقیقت امروز روز میلاد پاسداری از اسلام است. چرا که امام حسین (ع) با بهره‌گیری از ویژگی‌هایی همچون شجاعت، اخلاق، مهربانی، ایثار و تحمل سختی‌ها برای دفاع از اسلام در قلب حوادث سهمگین قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که پاسداری، یافتن الهامی از روح بزرگ و خصوصیات برجسته امام حسین (ع) به عنوان انسانی کامل است، روز ولادت ایشان روز پاسدار نامیده شده است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه سپاه در عاشورای سال 61 هجری قمری تأسیس شد، خاطرنشان کرد: قرار بود سپاه با هفتاد و چند پاسدار اصیل که ایمان ریشه در عمق احساسات، باورها و قلب آنها داشت، تأسیس شود. امروز این سپاه امتدادی از آن نهال‌های غرس شده در صحرای کربلا است و امروز هنوز مشاهده می‌کنیم که کاروان‌های شهدا در راه است و اصل شهادت در کوچه و خیابان‌ها همچنان مشام عاشقان اسلام را فرح می‌بخشد.

سلامی در ادامه با تأکید بر لزوم الگو یافتن از بیانات مقام معظم رهبری، گفت: امروز وظیفه داریم تا الگوها، شاخص‌ها و معیارهای تفکر متعالی و اندیشه‌های حکیمانه الهام یافته از مکتب وحی و دامنه‌های تفکر انقلابی مقام معظم رهبری را در مقیاسی عملیاتی بسط دهیم و نقشه راهی برای سعادت جهان اسلام بسازیم.

وی با بیان اینکه امروز اسلام فرصت دوباره‌ای برای حاکمیت و ساختن تمدنی عظیم روی زمین پیدا کرده است، افزود: در این بعثت مجدد اسلام که فرصتی تاریخی برای ملت اسلامی است باید تلاش کنیم تا بر اساس راهبردهای رهبر خود تمدن عظیمی را پیگیری کنیم.

سلامی با بیان اینکه امروز می‌توانیم برای اسلام از تمدنی اسلامی سخن بگوییم، اظهار کرد: یکی از بزرگترین ویژگی‌های رهبری انقلاب اسلامی این است که ایشان قادرند الهام‌های وحیانی قرآن و سنت‌های بیان شده در آن را با موقعیت‌های امروز و مظاهر مادی جهان و واقعیت‌های موجود در بستر زمان بسط و گسترش دهند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به ویژگی‌های اندیشه مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: اندیشه‌های ایشان متکی بر منطق وحی، متکی بر گذرگاهی از تجربیات ژرف و منحصر بفرد تاریخ جدید اسلام و همچنین متکی بر مطالعات و دریافت‌ها و برداشت‌های ایشان از تاریخ اسلام و بشریت است. مجموعه این ویژگی‌ها از ایشان شخصیتی ممتاز و بی‌بدیل هم در سطح اندیشه و هم در سطح اعتقاد ساخته است.

سلامی با تأکید بر اینکه رهبری عمیقاً دشمنان اسلام را می‌شناسند، ادامه داد: شناخت ایشان نسبت به دشمنان اسلام نشأت گرفته از تجربیات و دریافت‌های او از رفتار دشمنان و همچنین بر اساس الهام‌هایی از قرآن کریم است. زمانی که نگاه دشمن با زاویه نگاه وحی همسو می‌شود، هرگز فریب صحنه‌های ظاهری و گفت‌وگوهای به ظاهر عامه‌پسند دشمن را نمی‌خورند. رهبری بر اساس منطق وحی می‌داند که دشمن از دشمنی با ما دست برنمی‌دارد مگر اینکه ما از اسلام دست برداریم.

سلامی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر قابل اعتماد نبودن دشمن، خاطرنشان کرد: زمانی که رهبری پیرامون بی‌اعتمادی به دشمن سخن می‌گویند کلامشان دقیقاً کلام اسلام و وحی است؛ چرا که قرآن کریم در این رابطه می‌فرماید یهود و نصاری از شما راضی نمی‌شوند مگر اینکه از دین، آیین‌ و روش آنها اطاعت کنید. در نتیجه زمانی که رهبری اینگونه به دشمن نگاه می‌کنند مطمئناً می‌دانند که آنها هرگز با ما به نقطه مشترک سازش و ادارک مشترک نسبت به مسائل نمی‌رسند. به همین دلیل است که ایشان می‌فرمایند تنها راه تأثیرگذاری بر انسان قدرتمندتر شدن است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمن با قدرت منطق سروکار ندارد بلکه به منطق قدرت متکی است، خاطرنشان کرد: زمانی که رهبری از عدالت سخن می‌گویند، عدالت در برخورد با دشمنان را نیز ملاک و معیار خود قرار می‌دهند. ولی فقیه بر اساس حدود الهی عمل می‌کنند و می‌دانند که تعدی از حدود الهی ظلم است.

وی با اشاره به نحوه برخورد مقام معظم رهبری با تروریست‌ها و تکفیری‌ها، ادامه داد: ایشان همچنین در مخاطب قرار دادن تکفیری‌ها نیز بر اساس آیات قرآن اینگونه فرموده‌اند که «اگر شما دست دراز کردید که ما را بگیرید ما شما را نمی‌کشیم، این منطق ماست اما وقتی که باید دفاع کنیم از خود دفاع می‌کنیم.»

وی همچنین با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از سلاح هسته‌ای، خاطرنشان کرد: ایشان در جلسه‌ای که فقط بنده حضور داشتم اعلام کردند که سلاح هسته‌ای در سیاست‌های دفاعی ما بر اساس احکام اسلامی هیچ جایگاهی ندارد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران در بخش‌هایی از صحبت‌های خود به انتشار نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا و آمریکا در رسانه‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: افق‌های پرتو معرفت اسلام امروز صفحات ذهن قلب اروپا و آمریکایی‌ها را نیز تحت تأثیر قرار داده است و بر اساس گزارشی که اخیراً درباره اروپا منتشر شده این قاره در حال تغییر است و هویت مسیحی اروپا در حال حرکت به سمت هویت اسلامی است. امروز نام‌های احمد، علی و فاطمه به از جمله رایج‌ترین نام‌ها در اروپا تبدیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه مفاهیمی که مقام معظم رهبری به عنوان عناصر اصلی ساختمان هویت جدید امت اسلام در ایران اسلامی به کار می‌برند ادبیاتی جدید در دنیا است، تأکید کرد: امروز دیگر مناسبات گذشته میان ملت‌ها وجود ندارد بلکه مناسبات جدیدی در حال شکل‌گیری است.

سلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و متحدان آنها دنبال ترسیم جدیدی از هویت اسلام بر اساس معیارهای غربی هستند این در حالی است که امروز رویداد بیداری اسلامی در حال غلبه کردن بر همه گفتمان‌های رایج است. امروز دیگر فضای تنفس برای قدرت‌ها باقی نمانده است و همانطور که رهبری می‌فرمایند،‌در پیچی تاریخی و نقطه عطف سرنوشت‌ساز تاریخی قرار گرفته‌ایم.

سلامی در ادامه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر استحکام ساخت درون، گفت: رهبر پیامبر گونه ما برای دستیابی به تمدن بزرگ اسلامی و ایجاد نظمی عادلانه بر مبنای کرامت، آزادی و اخلاق و ارزش‌های اسلامی و استقلال همواره از استحکام ساخت درون سخن می‌گویند.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان اسلام هر اقدامی که علیه اسلام انجام دهند به خودشان باز می‌گردد، گفت: رهبری از قرآن این پیام را به جهان منتقل می‌کنند که هر آنچه که دشمنان ما وضع کنند به خودشان بازمی‌گردد؛ این واقعیتی است که امروز در عراق، افغانستان، لبنان، بحرین و سوریه مشاهده می‌کنیم. چرا که هر آنچه که آنها هزینه می‌کنند ما سود می‌بریم.

وی با اشاره به وضعیت امنیتی حاکم در قاره اروپا، خاطرنشان کرد: امروز القاعده و داعش گریبانگیر مولدان خود شده‌اند.

سلامی همچنین به تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم اقتدار علمی کشور اشاره و اظهار کرد: اقتدار علمی که امروز حاصل شده است محصول مجاهدت‌ها و شهادت‌های علمی اندیشمندان ایران است که از چشمه رهبری سرچشمه گرفته‌اند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران پاسداری مقام معظم رهبری از هویت‌ علمی ایران را از جمله دیگر ویژگی‌های ایشان یاد کرد و گفت: مشاهده می‌کنیم که مقام معظم رهبری از زبان فارسی به عنوان نقش مهمی از هویت علمی ما دفاع می‌کنند چون چرا که زبان بیان بنیادین یک فرهنگ ملی و بستر انتقال اطلاعات، ‌عقاید و باورها است.

سلامی با بیان اینکه امروز از مخلوط شدن زبان اصیل فارسی ما با زبان استعمارگر غرب نگران هستند، ادامه داد: مطالعات نشان می‌دهد که با عنوان جهانی‌سازی زبان، قتل‌عامی در این زمینه توسط انگلیس و اروپا در حال انجام است و هزاران زبان در حال نابود شدن است تا غرب بتواند توسط زبان خود ارزش‌های فرهنگی خود را در جوامع نفوذ دهد.

وی با بیان اینکه برخی از ما نمی‌فهمیم و فکر می‌کنیم که زبان آنها زبان علم است،‌ اظهار کرد: امروز برخی فکر می‌کنند که زبان انگلیسی زبان علم است این در حالی است که این موضوع متفاوت است که در مهدهای کودک ما زبان انگلیسی که حامل ارزش‌های ذهنی و فرهنگی غرب است به کودکان ما آموزش داده شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: اینکه امروز از زبان حراست می‌شود به معنای استقلال فرهنگی ما است که نیازمند درک عمیق است.

وی خاطرنشان کرد: برخی فکر می‌کنند اینکه تأکید می‌شود که زبان انگلیسی نباید بر زبان فارسی غلبه پیدا کند، به معنای ضدیت با علم است در حالی که تنها یکی از جنبه‌های زبان انگلیسی جنبه علمی است و این زبان دارای جنبه‌های منفی بسیاری است.

سلامی در ادامه با بیان اینکه امروزه جوانان اروپا و آمریکا از بحرانی شخصیتی و سردرگمی اخلاقی رنج می‌برند، اظهار کرد: زمانی که رهبری انقلاب نامه‌ای خطاب به جوانان اروپا و آمریکا می‌نویسند بدان معناست که ایشان از بحران عمیق شخصیتی در جوانان غربی آگاه هستند و می‌دانند که این جوانان در حال از دست دادن امیدهای خود به زندگی هستند.

وی با اشاره به آمار خودکشی در آمریکا، خاطرنشان کرد: بر اساس آماری که توسط آمریکا منتشر شده است فقط در لس آنجلس سالانه 400 نوجوان اقدام به خودکشی می‌کنند.

سلامی با بیان اینکه سردرگمی اخلاقی مهمترین عامل از دست رفتن امید به زندگی در جوانان غربی است، اظهار کرد: سالانه 500 هزار الی 1 میلیون نسخه داروی افسردگی برای جوانان آمریکایی تجویز می‌شود.

وی اظهار کرد: در این ویرانگاه انسانی پیشوای بزرگ ما در قالب پیامی نجات‌بخش بخشی از تجلیات زیبای اسلام را برای جوانان اروپا و آمریکا بیان می‌کند تا آنها امید به زندگی پیدا کنند.

سلامی همچنین با اشاره به تأکیدات رهبری مبنی بر حمایت از مظلومان و مستضعفان، ‌اظهار کرد: زمانی که ایشان از حمایت از مظلومان و مستضعفان سخن می‌گویند فقط سخن ایشان مورد توجه قرار نمی‌گیرد بلکه واقعیتی رخ می‌دهد و صدها میلیون قلب به عشق ایشان به میدان‌ها می‌روند تا آرمان‌های بلند ایشان را تحقق بخشند.

وی در پایان با بیان اینکه مقام معظم رهبری ضامن انقلاب و اسلام ما هستند، اظهار کرد: با وجود چنین رهبری آرام و مطمئن هستیم که اسلام موازنه حقیقی قدرت را محقق خواهد کرد و تمدن خود را خواهد ساخت.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید