'آسانژ' همدم تنهايي هايش را هديه گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 341320
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 16:39
خبرگزاري انگليسي 'پرس اسوسييشن (PressAssociation)' خبر داد كه جوليان آسانژ، بنيانگذار تارنماي افشارگر ويكي ليكس، سرانجام همدم تنهايي هاي خود را يافت.

اتاق خبر - آسانژ چهار سال است كه در لندن و در سفارت اكوادر پناه گرفته است. ديروز كودكانش بچه گربه ماده اي از نژاد گربه وحشي اروپايي اصيل به او هديه دادند تا همدم تنهايي هاي او باشد. اين بچه گربه كه هنوز نامي ندارد بيشتر ساعات روز را درون يكي از كلاههاي آسانژ مي خوابد و شبها در سفارت پرسه زده و انواع و اقسام حشرات را شكار مي كند.
خبرگزاري انگليسي در گزارش دوشنبه شب خود نوشت: اين گربه را عضو توييتر كرده اند (@EmbassyCat) تا آخرين اخبار و تصاوير او به اطلاع علاقه مندانش برسد. فيليپ هاموند، جان كري و گربه شكارچي مجلس انگليس در ميان كاربرهايي هستند كه ساكن جديد سفارت دنبال مي كند.
دولت سوئد آسانژ را تحت پيگرد قرار داده تا در مورد يك اتهام اخلاقي از او بازجويي كند. آسانژ اين اتهام را تكذيب مي كند و معتقد است كه اگر سفارت را ترك كند، دولت انگليس او را به آمريكا تحويل مي دهد تا در مورد فعاليت هاي سايت ويكي ليكس بازجويي شود.
در فوريه گذشته (بهمن) يكي از كار گروههاي سازمان ملل دريافت كه سوئد و انگليس حقوق آساتژ را نقض كرده اند و بايد او را رها كنند و حتي به دليل بازداشت بدون اتهام به او غرامت پرداخت كنند.
وكلاي آسانژ روز دوشنبه دعاوي حقوقي خود را در اين باره ثبت كردند و از دادگاه هاي سوئد خواستند تا اين يافته سازمان ملل را اجرا كنند.
وكلاي آسانژ همچنين درخواست جلسه دادرسي شفاهي داده اند كه در صورت موافقت، اواخر ماه مه (اوايل خرداد) برگزار خواهد شد.


ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید