اراده فولکس واگن برای شکست گوگل و اپل در رقابت الکتریکی | اتاق خبر
کد خبر: 341418
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 20:47
انتظار میرود اولین خودروی الکتریکی فولکس واگن مسافتی معادل ۳۰۰ مایل را با ۱۵ دقیقه شارژ بپیماید و هزینه آن کمتر از یک خودروی مشابه معمولی باشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از Autocar ، مدیر بازاریابی و فروش فولکس واگن، یورگن استکمن در صحبت های اخیر خود گفته است که این کمپانی نباید از ورود به رقابت با گوگل یا اپل در زمینه خودروهای الکتریکی هراسی به خود راه دهد، به ویژه آنکه این غول های تکنولوژی تصمیم گرفته اند بازوهای خودروسازی خود را بکار بیاندازند.

اراده فولکس واگن برای شکست گوگل و اپل در رقابت الکتریکی

اراده فولکس واگن برای شکست گوگل و اپل در رقابت الکتریکی

به دنبال این موضع فولکس واگن مبنی بر خواست این شرکت در جهت پرچمداری خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ ، از جمله ساخت خودرویی تا پایان دهه جاری میلادی با قابلیت پیمایش ۳۰۰ مایل، مدت زمان شارژ ۱۵ دقیقه، و اقتصادی بودن برای خانواده به گونه ای که هزینه های آن از مشابه سوخت فسیلی آن ارزان تر باشد؛ استکمن بیان داشت : « تازه واردها فرصت های جدیدی را در این جو بازار دیده اند و ما از دست و پنجه نرم کردن با آنها باکی نداریم. »

وی افزود : « آنچه مبرهن است امروزه ما به سطح بالایی از تخصص در حوزه های بسیار پیچیده مانند توسعه انواع موتور و گیربکس رسیده ایم، که لزومی ندارد در این خصوص نگران باشیم، چون انتقال قدرت الکتریکی نوع متفاوتی از پیچیدگی را طلب میکند. این میتواند یک مسابقه بین تولیدکنندگان سخت افزار و نرم افزار باشد که نشان دهد کدامیک میتواند در قله صنعت خودرو بایستد. »

به اعتقاد استکمن دگرگونی صنعت خودرو طی یک دهه آینده رخ خواهد داد. ترکیب سیستم های انتقال قدرت تمام الکتریکی با شبکه وسیع شارژ، کابین هایی با دسترسی کامل به اینترنت و ویژگی های رانندگی خودکار. در آن برهه، نقطه ها به هم متصل میشوند و خودروسازانی که به آن نقطه برسند اولین برنده ها خواهند بود.

وی ادامه میدهد : « اما چالش اصلی برای شروع رسیدن به سطحی از کیفیت است که صنعت خودرو امتحان خود را در آن پس داده باشد، سطحی با استانداردهای ۱۰ ساله کیفیت که در آن خودروها یکی پس از دیگری تولید خواهند شد. »

استکمن در پایان با اشاره به اینکه تصور میکند مزیت های فولکس واگن بر مخالفت هایی که در این شرکت وجود دارد غلبه خواهد کرد گفت : « استراتژی که ما را در این حوزه قدرتمند میسازد سود فراوانی است که در توسعه منابع و حرکت به سمت تغییر قیمت های رقابتی وجود دارد. ما ۴۰ هزار مهندس داریم که موضوعات فنی را بسط میدهند و این یک امتیاز محسوب میشود.

منبع : اخبار خودرو

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید