دو پليس تركيه بر اثر انفجار بمب كشته شدند | اتاق خبر
کد خبر: 341424
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 21:10
دو پليس تركيه روزسه شنبه بر اثر انفجار بمب در مسيرجاده شهر «وان» در شرق اين كشور كشته شدند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاري دوغان ، شاهدان عيني از اعزام چندين آمبولانس به محل حادثه خبر دادند ، در اين انفجار تعدادي نيز زخمي شده اند
بر پايه اين گزارش اين حادثه هنگام پاكسازي مواد منفجره كارگذاشته شده توسط عناصر حزب غيرقانوني كارگران كرد تركيه (پ.ك.ك) در مسير جاده منتهي به شهر «وان » در شرق تركيه اتفاق افتاد.
رسانه هاي تركيه به نقل از منابع محلي اعلام كردند كه عناصر 'پ.ك.ك' بمب ياد شده را پيش تر در اين مسير جاسازي كرده بودند و از طريق كنترل از راه دور آن را منفجر كرده اند.
مناطق كردنشين شرق و جنوب شرق تركيه حدود 9 ماه است كه شاهد درگيري هاي خونين بين نيروهاي دولتي و اعضاي حزب غيرقانوني كارگران كرد تركيه (پ.ك.ك) است. به گفته مقام هاي امنيتي تركيه در اين مدت بر اثر بمباران مواضع 'پ.ك.ك' در شمال عراق توسط جنگنده- بمب افكن ها و در درگيري هاي داخل خاك اين كشور، حدود پنج هزار نفر از مخالفان كُرد، اعضاي پ.ك.ك و حدود 400 نفر از مردم و نيروهاي امنيتي و انتظامي كشته شده اند.
همچنين در اين مدت به دليل ناآرامي ها، حدود 250 هزار نفر از اهالي مناطق يادشده از خانه و كاشانه خود كوچ كرده و دانش آموزان اين مناطق نيز فرصت تحصيل را از دست داده اند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید