دستور دولت ژاپن به خودروسازان برای فراخوان هفت میلیونی | اتاق خبر
کد خبر: 341441
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 22:24
دولت ژاپن از خودروسازان خواست برای هفت میلیون خودروی مجهز به ایربگ معیوب تاکاتا که در این کشور به فروش رفته اند فراخوان دهند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، روزنامه نیک‌کی نوشت: اگر همه شرکتها به این ابلاغیه عمل کنند، فراخوانهای مربوط به ایربگهای معیوب در ژاپن به حدود 20 میلیون خودرو خواهد رسید در حالیکه این فراخوانها در سطح جهانی به 120 میلیون خودرو رسیده است.

کایچی ایشی، وزیر حمل و نقل ژاپن اعلام کرده است تاکاتا و خودروسازان ژاپنی باید تا 10 روز آینده دولت را از برنامه‌هایشان برای گسترش فراخوان ایربگهای معیوب مطلع کنند.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات حمل و نقل آمریکا هفته گذشته 40 میلیون خودروی دیگر را به فراخوان ایربگهای تاکاتا اضافه کردند.

قطعه ساز ژاپنی تاکاتا از نیترات آمونیوم برای ایجاد انفجار کوچکی که ایربگها را در تصادف باد می‌کند، استفاده می‌کند اما این ماده شیمیایی در صورت قرار گرفتن در معرض گرمای شدید و رطوبت بالای هوا به مدت طولانی، ممکن است با سرعت زیادی منفجر شده و قوطی فلزی که محل نگهداری این ماده است را تکه تکه کند و این قطعات همانند ترکش در داخل خودرو پرتاب شوند.

تاکنون 13 نفر در تصادفاتی که ترکیدگی ایربگهای ساخت این شرکت را به همراه داشته کشته شده اند که 10 نفر آنها در آمریکا بوده اند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید