منچستریونایتد آخرین مهمان آپتن پارک | اتاق خبر
کد خبر: 341765
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 21:34
منچستریونایتد آخرین مهمان آپتن پارک ورزشگاه صد ساله وستهام بود.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، بولین گراند معروف به آپتن پارک، سه‌شنبه شب برای آخرین بار میزبان یک بازی بود.

تیم فوتبال منچستریونایتد آخرین مهمان این ورزشگاه بود. وستهام در این بازی سه بر دو یونایتد فان خال را شکست داد تا با پیروزی از این ورزشگاه خداحافظی کند.

آپتن پارک در سال 1904 با عنوان بولنا افتتاح شد. (بولین در انگلیس نام آنا بولنا، یکی از همسران انریکه هشتم بود.) این ورزشگاه به دلیل نزدیکی به Green street house، مشهور به قصر بولنا بود.

در سال 1944 این ورزشگاه مورد حملات آلمانی‌ها در جنگ جهانی دوم قرار گرفت و یک بخشی از ورزشگاه خراب شد که وستهام را مجبور کرد تا چند بازی را خارج از خانه برگزار کند. در بازی برگشت در خانه برابر همسایه خود تاتنهام یک بر صفر شکست خورد.

علاوه بر این، اینجا خانه صد ساله وستهام است. وین روی اولین بار در این ورزشگاه پا به میادین گذاشت. مهاجم یونایتد که برترین گلزن تاریخ تیم ‌ملی انگلیس است بیشترین گل (هشت گل) را برابر وستهام به ثمر رسانده است. جالب این جاست که او در آخرین بازی آپتن پارک حضور داشت.

بولین گراند در آپتن پارک و در شرق لندن واقع است. این ورزشگاه در چهار طرف جایگاه تماشاگران دارد. مشهورترین بخش آن جنوب ورزشگاه است که به نام بابی مور استند معروف شده است.

او یکی از برترین بازیکن تاریخ انگلیس محسوب می‌شود که در تنها جام انگلیس در جا‌م جها‌نی شرکت داشته است. این بخش از ورزشگاه پس از درگذشت مور در سال 1993، این نام را به خود گرفت.

همچنین شمال ورزشگاه به نام سر ترور بروکینگ استند است. او بیشترین بازی را برای وستهام انجام داده است.

دیشب برای آخرین بار آواز مشهور I forerer blowing bubbles در اپتن پارک سر داده شد. از این پس وستهام بازی‌های خود را در ورزشگاه المپیک 80 هزار نفری انجام خواهد داد.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید