Performancing Metrics

بالا رفتن بروز اوتیسم با مصرف زیاد اسیدفولیک | اتاق خبر
کد خبر: 342050
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 07:41
مطالعه جدید محققان نشان می دهد مصرف مقادیر بالای اسید فولیک توسط مادر باردار ریسک ابتلا کودک به اختلال اوتیسم را افزایش می دهد.

به گزارش اتاق خبر، زنان باردار معمولا برای حفظ سلامت مغزی و نخاعی نوزاد خود به میزان زیادی اسیدفولیک در رژیم غذایی شان یا از طریق مکمل های ویتامین مصرف می کنند.

اما مطالعه اخیر محققان دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا نشان می دهد وجود مقادیر بالای فولات (ویتامین ) و ویتامین B۱۲ در بدن مادر، خطر ابتلا نوزاد به اختلال اوتیسم را افزایش می دهد.

دنیل فالین، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مصرف مقدار مناسب فولات خوب است، اما مصرف بیش از اندازه بالای آن می تواند مضر باشد. در حقیقت مکمل ها از اهمیت بالایی برخوردارند. ما نمی خواهیم افراد از گفته ما اینگونه استنباط کنند که باید مصرف مکمل های ویتامین را در صورت بارداری قطع کنند.»

در این مطالعه محققان دریافتند مادرانی که دارای میزان بسیار بالای فولات در زمان زایمان شان بودند دو برابر بیش از مادران دارای میزان عادی فولات صاحب کودک مبتلا به اوتیسم شدند.

محققان همچنین دریافتند مادران دارای میزان بیش از اندازه B۱۲ سه برابر بیشتر دارای کودک مبتلا به اوتیسم بودند.

ریسک داشتن کودک مبتلا به اوتیسم در بین مادرانی که همزمان دارای میزان بالای فولات و B۱۲ بودند به مراتب بیشتر و ۱۷ برابر مادران با میزان نرمال هر دو ماده مغذی بود.

فولات به شکل طبیعی در میوه ها و سبزیجات یافت می شود، درحالیکه نوع ترکیبی و مصنوعی آن به شکل اسیدفولیک به نان و غلات اضافه شده و همچنین به شکل مکمل های ویتامین موجود است.

فالین در ادامه می افزاید: «زنانی که مکمل های B۱۲ و فولات را سه تا پنج بار در هفته مصرف می کنند کمتر احتمال دارد که صاحب فرزندان مبتلا به اوتیسم شوند، بخصوص در مواردیکه این مکمل ها را در سه ماهه اول و دوم بارداری مصرف کرده باشند.»

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید