فعال کردن باجه‌های بانک ملت در مبادی خروجی برای ارائه ارز به مسافران | اتاق خبر
کد خبر: 34210
تاریخ انتشار: 14 آذر 1391 - 11:37

 

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور اعلام کرد: از بانک ملت خواسته‌ایم که باجه‌های خود را در مبادی خروجی کشور برای ارائه ارز به نرخ ارز مبادله‌ای به مسافران ارائه کند.

صمد کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌ مطلب افزود: اگر مسافران در این زمینه با مشکلاتی مواجه شدند می‌توانند موارد را به مرکز مبادلات عنوان کنند که آن را رفع کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که برخی مسافران عنوان می‌کنند که ظاهرا ارز به نرخ مبادله‌ای فقط به مسافرانی داده می‌شود که بلیت تهیه کرده باشند و اگر مسافری با خودروی شخصی خود از کشور خارج شود نمی‌تواند از ارز به نرخ مبادله‌ای استفاده کند، گفت:تاکید قانونگذار بر مسافر خارجی است و فرقی نمی‌کند که مسافر از چه طریقی از کشور خارج شود و مسافرانی که با خودروی شخصی از کشور خارج می‌شوند در مبادی خروجی کشور احراز هویت شده و اطلاعاتشان ثبت می‌شود و با مهر ورود و خروجی که به پاسپورت زده می‌شود این ارز تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: اگر مشکلاتی در این زمینه در مبادی ورودی و خروجی وجود داشته باشد ما آماده‌ایم که این مشکلات را با بانک ملت حل کنیم.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی تاکید کرد: بانک ملت به عنوان بانک عامل برای مسافران حداکثر 300 دلار یا معادل آن به سایر اسعار ارز به نرخ مبادله‌ای در نظر گرفته است و این ارز فقط یکبار در سال به هر شخص داده می‌شود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید