Performancing Metrics

سیاست اشتباه ترکیه، سبب ناامنی در مرزهایش با سوریه است | اتاق خبر
کد خبر: 342140
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 20:53
رهبر حزب سعادت:
مصطفی کامالاک رهبر حزب اسلامگرای سعادت ترکیه گفت: ناامنی ها در مرزهای ترکیه با سوریه، ناشی از سیاست اشتباه ترکیه در قبال تحولات خاورمیانه و دشمنی با سوریه است.

اتاق خبر: کامالاک این مطلب را پس از بازدید از شهر مرزی «کیلیس» و گفت و گو با مردم این شهر عنوان کرد که در چند روز گذشته بارها مورد هدف خمپاره از داخل خاک سوریه و از مناطق تحت کنترل داعش قرار گرفته است و دهها تن در اثر این حملات کشته و یا زخمی شده اند.
به نظر کارشناسان حملات به خاک ترکیه با هدف تحریک آنکارا به مداخله نظامی به سوریه انجام می شود.
کامالاک با اشاره به مشکلات و کوچ مردم این منطقه از ترکیه، ادامه ناآرامی ها و اینکه اصناف با مشکل رو به رو هستند، افزود: همه این مصیبتها ناشی از این است که ترکیه سخن «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا را که در اوایل آغاز بحران سوریه گفته بود 'بشار اسد یک مرده است '، باور کرد و این اشتباه بود.
رهبر حزب سعادت با بیان اینکه سیاست ترکیه در منطقه معقول نیست، تاکید کرد: ترکیه باید با ایران روابط خود را گسترش دهد. ترکیه نباید با سوریه دشمنی کند. ترکیه باید با عراق، مصر و لیبی آشتی کند.
وی اضافه کرد: مقامات ترکیه در آغاز بحران سوریه بر اساس محاسبات اشتباه خود مدعی بودند که می توانند در 15 دقیقه وارد سوریه شوند، ولی ما به آنها می گفتیم شما در 15 دقیقه می توانید وارد سوریه شوید ولی در 15 سال نمی توانید از آنجا بیرون بیایید و امروز صحت گفته ما آشکار شده است.
ترکیه از آغاز بحران سوریه همراه با عربستان و قطر از مخالفان دولت سوریه و معارضان با بشار اسد حمایت کرده است.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید