Performancing Metrics

دفاع برجامی اوباما | اتاق خبر
کد خبر: 342152
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 14:34
اوباما در گفت و گو با نشریه دیلی تارگوم:
رئیس‌جمهور آمریکا در دفاع از توافق هسته‌ای با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس غرب و آمریکا علیه کشورمان گفت: دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران سبب امن‌تر شدن جهان شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با نشریه دیلی تارگوم در پاسخ به سوالی درباره سطح همکاری‌ خود با کنگره گفت: ما توانستیم درباره توافقی با آنها (کنگره) رایزنی کنیم که سبب خارج شدن ذخایر اورانیوم از ایران شد و این اقدام سبب شد جهان امن‌تر شود. بنابراین ما توانسته‌ایم بر بسیاری از مخالفت‌ها غلبه کنیم اما واضح است که اگر همکاری بیشتری با جمهوری‌خواهان داشتیم می‌توانستیم کارهای بیشتری انجام دهیم.

اوباما در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که طی دوران ریاست جمهوری وی، دولت آمریکا در ارتباط با کارمندانی که اقدام به افشای اطلاعات به خبرنگاران می‌کنند، اقدامات شدیدتر قضایی را در پیش گرفت و وی نقش خبرنگاران را در سیاست آمریکا چگونه ارزیابی می کند، بیان کرد: به شدت بر این باورم که خبرنگاران باید هر نکته و موضوعی را دنبال کنند . فکر می‌کنم زمانی که خبری را درباره سرکوب افشاگران می‌شنوید باید بدانید که این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد. بسیاری از مسائلی که در دوره من رخ داد، مربوط به قبل از روی کار آمدن من بود. برخی از آنها بسیار جدی بودند زیرا افراد به عمد برخی اطلاعات را منتشر کردند که سبب آسیب رسیدن به کسانی می‌شد که در موضوعات امنیتی بسیار حساس فعالیت می‌کردند اما رویکرد کلی را که من دنبال کردم، دادن بیشترین آزادی به مطبوعات بود.

رییس جمهور آمریکا در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به سوالی درباره اختلاف وی با حزب جمهوری‌خواه، خود را فردی اهل سازش توصیف کرد، سازش‌هایی اصولی که همچنان به نفع مردم آمریکا است و از برخی مواضع جمهوری‌خواهان به ویژه در مسائل داخلی انتقاد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید