Performancing Metrics

قضاوت داوران در هفته سی‌ام و کل فصل رضایت‌بخش بود | اتاق خبر
کد خبر: 342531
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 01:25
اصفهانیان:
رئیس کمیته داوران می‌گوید عملکرد داوران در هفته پایانی لیگ برتر به غیر از پنالتی اعلام شده پرسپولیس برابر راه آهن مثبت بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فریدون اصفهانیان – رئیس کمیته داوران در ابتدا گفت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از دست اندرکاران برگزاری مسابقات، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ برتر و باشگاه‌ها داشته باشم. همه با تلاش یکدیگر توانستیم فصل پانزدهم لیگ برتر را به اتمام برسانیم. قهرمانی تیم استقلال خوزستان را به بازیکنان و کادر فنی این تیم تبریک می‌گویم.

وی در ادامه اظهار داشت: در هفته پایانی لیگ برتر با توجه به حساسیت‌هایی که داشتیم سعی کردیم از داوران خوب و باتجربه استفاده کنیم، تا در نهایت مردم شاهد قضاوت خوبی از داوران باشند و تیم‌ها سرنوشت خود را رقم بزنند. عملکرد داوران در بازی‌های روز گذشته به جز یک مورد که آن هم پنالتی اعلام شده پرسپولیس مقابل راه آهن بود، خوب بود و مشکل خاصی نداشت.

رئیس کمیته داوران در خصوص برنامه های فصل آینده گفت: قصد داریم برای فصل آینده تمهیداتی را در نظر بگیریم تا اشتباهاتی که داوران ما در لیگ پانزدهم داشتند برطرف شود. همچنین برای داوران دوره‌های آموزشی پیشرفته‌ای بگذاریم. داوران ما باید با دانش روز داوری فوتبال آشنا باشند تا بتوانند در صحنه‌های مشکوک قضاوت درستی داشته باشند. امیدوارم در فصل آینده فدراسیون و همه دست اندرکاران بتوانند نیازهای داوران از قبیل تامین دستگاه‌های ارتباطی و افزایش حق الزحمه داوران در کل رشته‌های مختلف اعم از فوتسال، فوتبال و فوتبال ساحلی را تامین کنند تا آنها با تمرکز و علاقه بیشتری قضاوت کنند.

اصفهانیان در ادامه بیان کرد: با توجه به گزارش‌هایی که ناظران داوران در طول فصل ارائه کردند، عملکرد داوران امسال نسبت به سال‌های قبل از وضعیت مناسبی برخوردار بود. برای فصل آینده سعی داریم دوره‌های مختلف داوری را به موقع برگزار کنیم و داوران از نظر جسمانی در بهترین شرایط باشند. از مدرسان حرفه‌ای از اروپا و آسیا برای برگزاری دوره ها دعوت کنیم تا بتوانند به رشد توسعه داوری کمک کنند.

رئیس کمیته داوران درباره انتخاب داوران برای هفته آخر لیگ دسته اول گفت: مسابقات لیگ دسته اول روز دوشنبه این هفته به پایان می‌رسد، امیدوارم داوران در این بازی‌ها قضاوت خوبی داشته باشند. دیدار دو تیم نفت آبادان و فجرسپاسی از حساسیت زیادی برخوردار است. برای مسابقه تیم داوری خوبی چیده شده و از داوران با تجربه استفاده کرده‌ایم. امیدوارم شاهد همکاری لازم از سوی هر دو تیم باشیم. از تماشاگران می‌خواهم که تیم‌های خود را تشویق کنند. بدون شک تیم داوری ما نیز همه تلاش‌شان را برای قضاوت خوب خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به عملکرد مثبت داوران در فصل پانزدهم گفت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از داوران داشته باشم با توجه به کمبودهایی که در طول فصل داشتیم این عزیزان بدون هیچ چشمداشتی با علاقمندی فراوان قضاوت کردند. خوشبختانه عملکرد آنها را در طول فصل مثبت و مطلوب ارزیابی کردیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید