Performancing Metrics

واگن های اتوماتیک مهمان امسال خیابان های لندن خواهند بود | اتاق خبر
کد خبر: 342577
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 08:22
در یک فراخوان در لندن از عموم مردم درخواست شده بود تا نقش خوکچه هندی در اولین طرح آزمایشی خودروهای بدون راننده ای را داشته باشند که قرار است در انتهای سال جاری بخشی از شبکه حمل و نقل عمومی گرینویچ باشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ، کسانی که برای انتخاب شدن به اندازه کافی خوش شانس بودند در یک برنامه زمان بندی و سوار بر یک واگن با توان الکتریکی در یک مسیر از پیش تعیین شده تمام شبه جزیره را میگردند. با وجود اینکه هنوز این وسیله در یک مسیر مشخص حرکت میکند اما این امیدواری وجود دارد که در آینده بتواند با صدای مسافران به سمت آنها رفته و ایشان را سوار کند.

واگن های اتوماتیک مهمان امسال خیابان های لندن خواهند بود

واگن های اتوماتیک مهمان امسال خیابان های لندن خواهند بود

این آزمایش بخشی از پروژه ۸ میلیون پوندی گیت وی ( فضای حمل و نقل خودکار گرینویچ GATEway ) میباشد که شامل دریافت بازخوردهایی از نحوه عملکرد وسیله نقلیه، سازگاری آن با محیط زیست و انتخاب بهترین مسیر نیز میشود. این واگن های نقلیه شباهت زیادی به واگن های یدک پارکینگ تجاری ترمینال ۵ هترو دارند، با این تفاوت که رایگان بوده و از GPS و مجموعه ای از سنسورها جهت هدایت و اجتناب از تصادف استفاده میکنند. بر خلاف پروژه ای که اکنون در میلتون کینز در حال اجراست این واگن ها از هیچ غربیلک فرمان یا راننده های آموزش دیده ای که در صورت خروج از مسیر آن را کنترل کنند بهره نمیگیرد.

پروفسور نیک رید، مدیر فناوری پروژه گیت وی در مصاحبه ای بیان کرده است که حرکت به سمت وسایل نقلیه خودکار احتمالا مهمترین تغییر در حمل نقل از زمان اسب ها و درشکه ها تا وسایل موتوری امروزی است. آزمایش این وسایل در محیط واقعی این مفهوم را از تخیل به واقعیت تبدیل خواهد کرد. این وسیله به عموم مردم این فرصت را خواهد داد که تجربه حرکت با وسایل نقلیه اتوماتیک را لمس کنند و در ذهن خود با آن ارتباط برقرار کنند، به آن اعتماد کنند و به عنوان یک سرویس عمومی در شهر بپذیرند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید