تغییر وزیران کلید خورده است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 342771
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 00:08
روزنامه آرمان در شماره یکشنبه 26 اردیبهشت در تشریح تیتر یک درباره ترمیم کابینه یازدهم، همزمان با آغاز به کار مجلس دهم، نوشت:

اتاق خبر - محمد شریعتمداری در مقام معاون اجرایی، علی ربیعی در نقش وزیر کار و تعاون اجتماعی، محمدرضا نعمت‌زاده در مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود گودرزی در جایگاه وزارت ورزش و جوانان، علی اصغر فانی در جایگاه وزیر آموزش و پرورش و محمود اسلامیان رئیس سازمان بازنشستگی، اسامی لیست احتمالی تغییر هستند.

این روزنامه با اشاره به عنوان دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجد، آورد: «دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجند»؛ این مثلی بود که سیدمحمد رضا خاتمی درباره ریاست مجلس دهم بیان کرد و عارف و لاریجانی را دو پادشاهی تصویر کرد که باید از میان آنها یکی بر کرسی ریاست بنشیند. سیدمحمد رضا خاتمی تاکید می‌کند: «ریاست مجلس یک پست سیاسی است و باید آن را با دیدی سیاسی نگاه کرد. وقتی اصلاح‌طلبان خود را به طور نسبی پیروز انتخابات می‌دانند طبیعی است که ریاست مجلس را هم حق خود بدانند. زمانی ما می‌گفتیم اصلاح‌طلب توانمندی برای ریاست مجلس نداریم ولی اکنون شخصیتی با تجربه مانند آقای عارف وجود دارد.» روایتی از پشت‌پرده لابی‌گری‌ها، از دیگر عنوان های روزنامه آرمان است، در تشریح این خبر می خوانیم: چندی پیش مسعود پزشکیان در گفت وگو با «آرمان» از لابی‌گری برخی برای حضور در هیات رئیسه مجلس دهم خبر داد و این موضوع را یک خطر نامید و دیروز یک منتخب تهران در مجلس دهم اظهاراتی داشت که اظهارات پزشکیان را تایید می کرد. محمود صادقی با انتقاد از عهدشکنی برخی از اعضای «لیست امید»، با اشاره به حواشی همایش دو روزه منتخبان جدید در ابتدای هفته گذشته، از تلاش برخی از مسئولان قوه مقننه برای تطمیع نمایندگان مجلس دهم پرده برداشت. وی با انتقاد به برخی حواشی جلسه‌های شنبه و یکشنبه هفته گذشته منتخبان مجلس دهم، اعلام کرد: شخصیت دکتر لاریجانی بسیار قابل احترام است، اما برخی رفتار‌ها مبهم و شبیه‌‌‌ به همان «رفتارهای سیب‌ زمینی» است.
این روزنامه با انتخاب عنوان بازداشت 15وکیل در پارتی‌شبانه، می نویسد: رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان مازندران از دستگیری تعدادی از وکلای دادگستری در پارتی شبانه در شهرستان سرخرود خبر داد. به گزارش میزان، نبی‌ا... مسلمی اظهار کرد: با وصول گزارشی مبنی بر حضور تعدادی از وکلا در پارتی شبانه واقع در یک ویلا در شهرستان سرخرود در روز پنج شنبه تاریخ 95.2.23این مرجع با اخذ دستور قضائی از رئیس حوزه قضائی سرخرود کشف و تعقیب متهمان در دستور کار این مرجع قرار داد.
روزنامه آرمان با درج عنوان قلیان تلفنی هم رسید!، نوشت: عرضه قلیان در سفره خانه ها جای خود را به قلیان های تلفنی داده و افراد تنها با یک تماس تلفنی، آن را در منازلشان تحویل می گیرند. این در حالی است که روز گذشته رئیس پنجاه و ششمین کنگره سراسری انجمن دندانپزشکی ایران گفت: افزایش سرطان دهان در ایران فقط به دلیل سیگار و قلیان است. با وجود طرح های ضربتی متعددی که به منظور جمع آوری قلیان از سطح سفره‌خانه‌ها اجرا شده است، هنوز اکثر سفره‌خانه‌ها در بسیاری از نقاط کشور به مشتریان خود قلیان ارائه می دهند. در کنار این موضوع، قلیان هایی که به صورت تلفنی در اختیار مشتریان قرار می گیرند نیز به آفتی برای جوانان تبدیل شده است.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «آیت الله هاشمی: نمی توان کسی را به زور مومن کرد»، «مقام معظم رهبری: اسلام التقاطی و آمریکایی مشغول مقابله با اسلام ناب است» و «فیض الله عرب سرخی: احمدی‌نژاد باعث شکست اصولگرایان شد» پرداخت.
روزنامه آرمان ضمیمه «آرمان ملی» را منتشر کرد.
این روزنامه در ستون یادداشت های اختصاصی عنوان «اما و اگرهای ترمیم کابینه» را به قلم غلامعباس توسلی و در ستون سرمقاله عنوان «اصلاحات ساختاری و نهادی در دولت» نوشته حسین راغفر را به چاپ رساند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید