Performancing Metrics

انتقاد شدید اوباما از نحوه مبارزات انتخاباتی ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 342977
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 09:52
خبرگزاری فرانسه اعلام کرد:
باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز یکشنبه از مبارزه انتخاباتی عوام پسندانه دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان انتقاد کرد و ضمن کم ارج شمردن مواضع ' ضد روشنفکری ' خاطرنشان کرد که ' جهالت پاکدامنی ' نیست .

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز یکشنبه از مبارزه انتخاباتی عوام پسندانه دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان انتقاد کرد و ضمن کم ارج شمردن مواضع ' ضد روشنفکری ' خاطرنشان کرد که ' جهالت پاکدامنی ' نیست .
اوباما از نحوه مبارزه انتخاباتی ترامپ به شدت انتقاد کرد
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، اوباما در اظهاراتش در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه در نیوجرسی به طور مشخص از ترامپ یکی از صاحبان بزرگ املاک و مستغلات در نام نبرد ولی بدیهی است که اشاره ای به این نامزد انتخاباتی بود که با شعار ' بیایید دوباره امریکای بزرگ بسازیم ' در مبارزه شرکت کرده است .
این رئیس جمهوری دمکرات خطاب به دانشجویان گفت : حسرت دوران طلایی سال های گذسته را نخورید ' روزهای خوب قدیمی آن قدرها هم خوب نبودند ' و سپس وی به مشکلاتی چون تبعیض نژادی ، فقر و عدم برابری زن و مرد در آن دوران اشاره کرد.
اوباما افزود :' جهان بیش از هرزمان دیگر ارتباط درونی پیدا کرده و این ارتباط هر روز بیشتر می شود. دیوار ساختن چیزی را تغییر نمی دهد .' اشاره وی ظاهرا به درخواست ترامپ برای کشیدن دیوار در امتداد مرز مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران غیر قانونی بود.
رئیس جمهوری امریکا گفت : هیچ دیواری نمی تواند مانع از شیوع بیماری های عفونی نظیر ابولا و زیکا شود یا به امریکا کمک کند در دوران جهانی شدن قدرت رقابت خود را حفظ کند.
رئیس جمهوری امریکا همچنین سیاستمدارانی را که خود را الگوهایی از راستگویی می دانند ولی از عملکرد صحیح و درست سیاسی پرهیز می کنند، تقبیح کرد.
وی گفت :' در سیاست و زندگی ، جهالت پاکدامنی نیست . '
اوباما به مدت حدود یک ساعت از نیویورک خطاب به دانشجویان دانشگاه روتگرز سخن می گفت.
وی جامه قرمز و سیاه رنگی پوشیده و یک درجه افتخاری از دانشگاه گرفت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید