Performancing Metrics

اماواگرهای احداث ۴ تقاطع در خرم‌آباد | اتاق خبر
کد خبر: 342989
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 15:17
پس از رسانه‌ای شدن احداث چهار تقاطع غیر هم‌سطح با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا در خرم‌آباد حالا شورای شهر و شهرداری خرم‌آباد اماواگرهایی درزمینهٔ اجرای این پروژه‌ها دارد.

اتاق خبر: شامگاه یکشنبه در یکصد و هشتاد و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر خرم آباد پرداخت ماهیانه سه میلیون تومان از سوی شهرداری برای ارسال برگه های جرائم رانندگی به درب منزل افراد متخلف مطرح و به خاطر مخالف برخی اعضاء شورا رسیدگی در این زمینه به زمان دیگری موکول شد.

دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه شورای شهر خرم آباد ساخت چهار تقاطع در خرم آباد توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و تامین هزینه این پروژه ها بود.

درخواست ۱۲ میلیارد تومان پیش پرداخت برای احداث تقاطع های غیرهم سطح

شهردار خرم آباد در خصوص احداث چهار تقاطع در سطح شهر خرم آباد توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اظهار داشت: زیرگذر بهارستان، روگذر اتصال خیابان شریعتی به سمت کوی فلسطین، روگذر اتصال خیابان ۶۰ متری به ۸۰ متری بلوار ولایت و روگذر ۶۰ متری به مسکن مهر چهار پروژه تعریف شده هستند.

یحیی عیدی بیرانوند گفت: در حال حاضر قرارگاه خاتم برای اجرای این پروژه ها مبلغ ۱۲ میلیارد تومان پیش پرداخت از شهرداری خرم آباد درخواست کرده که شهرداری چنین پولی در اختیار ندارد.

وی افزود: شهرداری برای پرداخت مبلغ پیش پرداخت به قرارگاه خاتم قرار است ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کند که از اعضاء شورای شهر درخواست می شود با اخذ این تسهیلات از سوی شهرداری موافقت کند.

شهردار خرم آباد یادآور شد: قرار بود استانداری لرستان ۳۰ درصد مبلغ مورد نیاز برای اجرای این تقاطع ها را پرداخت کند و مابقی آن از محل املاک شهرداری تامین شود.

عیدی بیرانوند ادامه داد: استانداری لرستان زیر بار نرفت این ۳۰ درصد سهم خود را در توافق نامه لحاظ کنیم و ملاحظه می شود هیچ رد پایی از استانداری در متن توافق نامه وجود ندارد و اکنون باید یا این قرارداد را رد کرده و یا اینکه آن را پذیرفته و خود تامین کننده تمام هزینه های آن باشیم.

شورای شهر خرم آباد با اجرای این پروژه ها موافق است

محمد حسین پور عضو شورای شهر خرم آباد در اینباره اظهار داشت: اعضاء شورای شهر خرم آباد با اجرای این پروژه ها موافق هستند اما رعایت ضوابط قانونی لازم است لذا باید شهرداری میزان برآوردهای پروژه را انجام داده سپس نسبت به اجرای این طرح اقدام کند.

وی خطاب به شهردار خرم آباد گفت: اعضاء شورا به شما اعتماد کرده و پای آن هم ایستاده اند اما مطابق قرار اولیه بنا بود برآوردهای اولیه از سوی شهرداری صورت گیرد سپس با مشورت با اعضاء شورا تصمیم گرفته شود این پروژه ها به قرارگاه خاتم واگذار شده یا به مناقصه گذاشته شوند.

شهردار خرم آباد در پاسخ به اظهارات این عضو شورا گفت: قرارگاه خاتم تا مبلغ پیش پرداخت را نگیرد نسبت به اجرای پروژه اقدام نخواهد کرد.

اجرای پروژه ها با حضور استاندار بررسی شود

وفایی دیگر عضو شورای شهر خرم آباد نیز در اینباره گفت: اعضاء شورا با حضور استاندار لرستان و نماینده قرارگاه خاتم باید جلسه ای تشکیل داده و این موضوع را بررسی کنند.

وی افزود: قرارگاه خاتم ما را مجبور نکرده که با اجرای این پروژه ها موافقت کنیم بلکه ما از آن ها خواسته ایم این پروژه را انجام دهد لذا ما باید طرح های خود را برای اجرا در اختیار قرارگاه قرار دهیم.

جهان آرا دیگر عضو شورا نیز بیان داشت: استانداری لرستان برای اجرای این پروژه ها قرارگاه خاتم را جلو آورده و فضاسازی رسانه ای در خصوص انجام پروژه های شهری از سوی قرارگاه خاتم توسط استانداری در سطح شهر انجام شد به‌طوریکه در ابتدا قرار بود ۳۰ درصد هزینه ها را استانداری تقبل کند.

وی افزود: با این فضاسازی که انجام شده بود اگر در آن شرایط شورای شهر خرم آباد با اجرای این طرح ها مخالفت می کرد به سنگ اندازی در اجرای پروژه محکوم می شد لذا مجبور شدیم با کلیات این طرح منوط به اختصاص املاک مشخصی از شهرداری موافقت کنیم نه اینکه شهرداری را برای سال های آینده حراج کنیم.

توپ تقصیر در زمین چه کسی است؟

فرشته طهماسبی دیگر عضو شورای شهر خرم آباد نیز با بیان اینکه ما اعضاء شورا خودمان کاری می کنیم که توپ تقصیر به زمین مان بیفتد بیان داشت: اگر با اجرای این چهار تقاطع موافقت نمی کردیم الان این مشکلات را نداشتیم.

وی ادامه داد: حال اگر تصور می کنیم این چهار پروژه برای سطح شهر نیاز است باید در مسیر مصوبه گام برداریم و نمی توانیم بگوییم تمایلی به اجرای این پروژه ها نداریم.

فرصت طلایی سرمایه گذاری قرارگاه خاتم در خرم آباد

این سخنان در حالی مطرح می شود که در جلسات قبلی شورای شهر معاون عمرانی استاندار لرستان در زمینه همکاری برای اجرای پروژه اطمینان داده است.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان در پاسخ به دغدغه های اعضاء شورای شهر خرم آباد برای تصویب چهار پروژه پیشنهادی گفته بود: برای اجرای این پروژه ها هر تفاهم نامه ای با هر متنی که شورای شهر بخواهد را امضا خواهیم کرد.

محمد اصلانی با بیان اینکه با بهره برداری از این چهار طرح بیشترین افتخار آن نصیب اعضاء شورای شهر خرم آباد خواهد شد، عنوان کرد: شهرداری های شهرهای دیگر نیز بدهی های خاص خود را داشته اما پروژه های جدید برای شهر تعریف می کنند لذا نمی توان به‌خاطر بدهی شهرداری خرم آباد پروژه دیگری را تعریف نکرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه های نیمه تمام روند طبیعی خود را طی می کنند، ادامه داد: هنر ما در این است با شیوه های تامین منابع کارهای بزرگ و اثرگذاری انجام دهیم لذا مطابق مطالعات انجام شده به این نتیجه رسیده ایم ایجاد این چهار پروژه برای خرم آباد ضروری است و با اجرای این پروژه ها گام های ارزشمندی در راستای توسعه استان برداشته خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری لرستان پذیرفتن قرارگاه خاتم الانبیاء برای اجرای چهار پروژه در خرم آباد را یک فرصت طلایی برای شهر دانست و گفت: ما معتقدیم از این فرصت طلایی باید استفاده شود ولی اصراری بر اجرای این پروژه ها نداریم لذا شورای شهر مختار است این مصوبه را رد و یا قبول کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید