نقش روابط عمومی در پیشبرد اهداف نظام سلامت | اتاق خبر
کد خبر: 343240
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 07:24
وزیر بهداشت گفت: تضمین تامین سلامت در گرو نظام ارتباطی مبتنی بر ساختاری پاسخگو، آموزنده، اطلاع رسان، آگاهی بخش، مشاوره و تامین کننده جریان آزاد اطلاع رسانی است.

اتاق خبر: و بنابر اعلام وب‌دا، در متن پیام دکتر سیدحسن هاشمی به مناسبت روز روابط عمومی آمده است:

« به نام خدا

بدون شک پس از نیازهای آحاد بشر به غذا، پوشاک و مسکن که همواره از آنها به عنوان نیازهای اساسی و اولیه انسان یاد می‌شود، ایجاد و تسهیل ارتباط با هم‌نوع و محیط یکی از اساسی‌ترین نیازهای انسان از گذشته تا امروز بوده است. روابط عمومی در ساختار وزارت بهداشت هرچند تعریفی مشابه سایر ارگان‌ها دارد، ولی به دلیل گستره وسیع و تنوع فعالیت این وزارتخانه وظیفه بسیار سنگینی را بر عهده خواهد داشت. تضمین تامین سلامت در گرو نظام ارتباطی مبتنی بر ساختاری پاسخگو، آموزنده، اطلاع رسان، آگاهی بخش، مشاوره و تامین کننده جریان آزاد اطلاع رسانی است.

کارکنان روابط عمومی وزارت بهداشت چه در ستاد مرکزی و چه در استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی از یک سو با مردمی در ارتباط هستند که غالبا به دلیل وجود مشکلات درمانی خود یا اعضای خانواده شان تحت فشار روحی و روانی شدید هستند و از سوی دیگر پل ارتباطی کادر بهداشت و درمان کشور و مشکلات آنها با وزارت بهداشت هستند.

 ایفای نقش‌های متنوعی همچون کاهش تعارضات درونی وبیرونی، گفت‌گو و متقاعد کردن، معرفی اهداف، جایگاه، برنامه و دستاوردهای حاصل از عملکرد، ایجاد جریان آزاد اطلاعات و جلب اطمینان و اعتماد آحاد جامعه از اهم وظایف چنین مجموعه‌ای است. این درحالیست که همگام با بروز پدیده انفجار اطلاعات و گسترش روز افزون محتوای دانش بشری، ارتقاء سطح اندیشه و سواد خبری و سایر تحولات اجتماعی، شاهد افزایشی قابل ملاحظه در کمیت و کیفیت مطالبات مردم می‌باشیم.

اجابت این مطالبات، باری مضاعف را بر ذهن و دوش شما بعنوان طلیعه‌داران آگاهی بخشی می‌گذارد. در چنین شرایطی روابط عمومی، به عنوان پیشانی و پیشخوان وزارت بهداشت نقشی بسیار اساسی در پیشبرد اهداف عالیه نظام سلامت ایفا می‌کند که اگرچه شاید این نقش آنچنان که باید و شاید به چشم نیاید، بنده به عنوان وزیر بهداشت از آن مطلعم.

روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه که در سالنامه به عنوان « روز روابط عمومی» ثبت شده است، بهانه‌ای است تا از تلاش و زحمات بی‌شائبه شما عزیزان در حوزه‌های مختلف روابط عمومی قدردانی کرده و از درگاه خداوند منان برای شما موفقیت، سعادت، نیکبختی و سلامت آرزو کنم. امیدوارم که در ادامه این مسیر با آگاهی از مسوولیت خطیر خود در روابط عمومی با تلاش و آگاهی هرچه بیشتر گام بردارید.»

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید