در آسیب‌های اجتماعی سیاه‌نمایی نکنیم | اتاق خبر
کد خبر: 343447
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 22:00
الهه راستگو:
رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مشکلات و چالش‌های قشر جوان گفت: اشتغال و ازدواج پایدار جوانان باید به اولویت نخست مسئولان تبدیل شود.

اتاق خبر - الهه راستگو عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن عرض تبریک روز جوان به بیان دغدغه‌ها و چالش‌های موجود در این حوزه پرداخت و اظهار داشت: مسائل و مشکلات امروز جوانان به گونه ای است که ضرورت توجه بیش از پیش دولتمردان، برنامه‌ریزان و سیاستگزاران به این بخش احساس می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی جهت اشتغال و ازدواج پایدار جوانان باید به اولویت نخست مسئولان تبدیل شود افزود: انشاءالله برنامه ها به گونه‌ای پیش رود که در روز جوان به جای صحبت از دغدغه و چالش این طیف، از شادی ها و روند رو به بهبود وضعیت آنها صحبت شود.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمانهای مردم نهاد شهر تهران یکی از راهکارهای کاهش مشکلات حوزه جوان را حمایت بیشتر سمن ها و فراهم سازی شرایط جهت ورود و فعالیت بیشتر آنها عنوان کرد و گفت: با توجه به فعالیت‌های تخصصی این گروه‌های داوطلبانه مردم نهاد قطعا فراهم نمودن بیشتر زیرساخت‌های لازم برای سمن ها نتایج بهتری را در این حوزه موجب خواهد شد.

راستگو با بیان اینکه نقش موثر سازمان‌های مردم نهاد در کارآفرینی و ازدواج آسان انکارنشدنی است افزود: دولت محترم نیز باید توجه بیشتر خود را معطوف به این بخش نماید چراکه عدم توجه به این موضوع آسیب‌های بیشتری را سبب می شود.

وی در ادامه با اشاره 27 اردیبهشت ماه به عنوان روز روابط عمومی و تبریک به فعالان این عرصه افزود: اگرچه لزوم توجه به آسیبهای اجتماعی و پیشگیری از آن ضروری است اما متاسفانه گاهی اطلاع رسانی ها به گونه ای است که بزرگنماهایی را در این حوزه می بینیم.

رییس کمیته مشارکتهای مردمی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: سیاه نمایی و بزرگنمایی به گونه ای است که همه آسیبهای اجتماعی در ایران آوار شده حال آنکه این موضوع مختص ایران نیست و در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز دیده می شود.

راستگو با تاکید بر اینکه باید به دنبال شیوه و راهکار پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی بود افزود: سازمانهای مردم نهاد با توجه به ماهیت مردمی خود بستر مناسبی برای رفع مشکلات جامعه هستند و بر این اساس بسترهای لازم جهت فعالیت این تشکلهای مردمی را باید فراهم کرد.

رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران در پایان ضمن تبریک به آقای عسگری رییس جدید رسانه ملی افزود: با توجه به نقش موثر و جایگاه اطلاع رسانی صداوسیما لازم است کمی در شیوه های اطلاع رسانی پیشین تجدید نظر شود چراکه بزرگنمایی آسیبهای اجتماعی در این رسانه پرمخاطب و کمرنگ نشان دادن اقدامات به انجام رسیده تنها امید را در مردم تضعیف خواهد کرد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید