نرخ طلاق در زنجان نسبت به میانگین کشوری پایین است | اتاق خبر
کد خبر: 343465
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 23:34
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اعلام اینکه نرخ طلاق نسبت به میانگین کشوری پایین است، گفت: این استان ظرفیت خوبی برای توسعه در بخش ورزش و جوانان دارد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از مهر، ارسلان حسینی شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اداره کل ورزش و جوانان، زنجان را شهر شور و شعور حسینی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در این استان نرخ طلاق نسبت به میانگین کشوری پایین است.

وی با اشاره به نرخ طلاق در زنجان گفت: نرخ طلاق در استان نسبت به کشور منطقی است و در استان از هر شش ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه در بحث اشتغال استان نیز کارهای خوبی انجام‌شده و میانگین اشتغال نسبت به کشور در زنجان بهتر است، تأکید کرد: زنجان در بخش جوانان از استان‌های موفق کشور است و در سال گذشته رتبه سوم کشوری را در بخش جوانان از آن خود کرده است.

وی افزود: استان زنجان ظرفیت خوبی برای توسعه در بخش ورزش و جوانان دارد و اگر تلاش‌ها بیشتر شود، امکان کسب رتبه دوم کشوری نیز برای زنجان فراهم می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان تصریح کرد: این استان در بخش حقوقی نیز رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده و در سال ۹۳ نیز در بخش فرهنگی رتبه نخست کشور را از آن خود کرده است.

حسینی به اقدامات انجام‌شده در بخش ورزش همگانی  اشاره کرد و گفت: این تلاش کافی نیست و باید بیشتر شود و همه دستگاه‌ها در استان زنجان برای رسیدن به این هدف همکاری کنند.

وی با تأکید بر اینکه  رسانه‌های نوشتاری، صوتی و تصویری باید هرچه بیشتر از اداره کل ورزش و جوانان و توسعه ورزش در استان زنجان حمایت کنند، اگر قرار باشد در حوزه جوانان کارهای ارزنده و مؤثری صورت گیرد، باید مشارکت همگانی در این زمینه وجود داشته باشد؛ چراکه فعالیت مثمر ثمر در این حوزه از عهده یک دستگاه خارج است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان افزود: مهسا جاور نخستین بانوی المپیکی استان بوده که در سال جاری سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو را برای ایران و زنجان کسب کرده است و  استان ما علاوه بر مهسا جاور سه ورزشکار دیگر نیز در نوبت کسب سهمیه المپیک دارد که با کسب این سه سهمیه رکورد جدیدی در تاریخ ورزش استان زنجان به دست می‌آید.

وی از وجود ۵۰ سمن جوانان طی سال گذشته در استان زنجان اشاره کرد و افزود: تعداد سمن‌ها ۵۳ درصد رشد داشته و  از ۲۵۰ سمن در استان ۵۰ سمن متعلق به اداره کل ورزش و جوانان است.

حسینی افزود: ۲۷ اردیبهشت تا دوم خرداد به نام هفته جوان نام‌گذاری شده و این هفته تلنگری است تا بتوان بخشی از مشکلات این قشر را در معرض دید مسئولان و مردم قرارداد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان بابیان اینکه بیش از یک سوم جمعیت استان را جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می‌دهند، یاد آور شد: میلاد حضرت علی اکبر (ع) روز جوان نام‌گذاری شده و هرساله به همین مناسبت برنامه‌های مختلفی در حوزه جوانان اجرا می‌شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید