سفر وزیر نیرو به ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 343527
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 14:36
سومین همایش وزیران مسئول آب سازمان همکاری اسلامی :
وزیر نیرو برای شرکت در سومین همایش وزیران مسئول آب سازمان همکاری اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) عازم کشور ترکیه شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو برای شرکت در سومین همایش وزیران مسئول آب سازمان همکاری اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) عازم کشور ترکیه شد.
چیت‌چیان در صدر هیاتی از مدیران ارشد و متخصصان وزارت نیرو، برای شرکت در سومین همایش وزیران مسئول آب سازمان همکاری اسلامی، به ترکیه رفت.
برپایه این گزارش، وزیر نیرو قرار است در این سفر چهار روزه، با سه وزیر جنگلداری و منابع آب، انرژی و وزیر مسئول کمیسیون مشترک ایران و ترکیه ملاقات کند.
رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، و هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی وزیر نیروی کشورمان را در این سفر همراهی می‌کنند.
وزیر نیرو و همراهان عصر روز جمعه 31 اردیبهشت‌ماه ، عازم کشورمان خواهند شد.
به گزارش ایرنا، حجم تجارت ایران و ترکیه در سال 2013 حدود 14 میلیارد و 575 میلیون و 728 هزار دلار بود که در سال 2014 با کاهش 854 میلیون و107 هزار دلاری به 13 میلیارد و719 میلیون و 480 هزار دلار رسید.
در سال 2015 میلادی سهم ایران در کل صادرات ترکیه 2.5 درصد و در کل واردات این کشور 2.9 درصد محاسبه شده است.
سفر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به ترکیه در ابتدای سال 1395 اگر چه در قالب حضور او در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی بود، اما دیدار وی با مقام‌های ارشد ترکیه در امتداد نگاه به آینده روابط تهران و آنکارا انجام گرفت.
جمهوری اسلامی ایران با هفت کشور ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق و جمهوری خودمختار نخجوان مبادله برق دارد که در این میان به چهار کشور ترکیه، عراق، پاکستان و افغانستان فقط برق صادر می کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید