سازمان ملل: روند انتقال پناهجویان از کنیا ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 343542
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 03:53
آژانس پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد: روند انتقال پناهجویان از کمپ « داداب» در کنیا ادامه پیدا می کند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری شینهوآ از نایروبی، بیانیه آژانس پناهندگان سازمان می افزاید: از ماه دسامبر 2014 تاکنون، سیزده هزار و 800 پناهجو از کنیا به وسیله پرواز هوایی یا انتقال زمینی به کشور خودشان منتقل شده اند که این روند ادامه دارد.
بیانیه آژانس پناهندگان سازمان ملل پس از آن منتشر می شود که دولت کنیا اعلام کرد در کوتاه ترین زمان ممکن تمامی کمپ های متعلق به پناهجویان از جمله کمپ « داداب» را تعطیل خواهد کرد.
آژانس پناهندگان سازمان ملل پیشار تاکید کرده بود: دولت کنیا باید از هرگونه اقدامی که خلاف عرف بین الملل درمورد حفاظت از افراد نیازمند است، جدا اجتناب کند.
بیانیه آژانس پناهندگان سازمان ملل تصریح می کند: این آژانس تمام تلاش خود را برای متقاعد کردن مقامات کنیایی برای تجدید نظر درتصمیم خود و بازگشت دوباره پناهجویان، انجام خواهد داد.
کمپ «داداب» بزرگترین کمپ پناهجویان جهان است که در حال حاضر نیمی از جمعیت پناهجویان کنیایی که بیشتر آنان سومالیایی هستند و طی 20 سال گذشته به کنیا آمده اند در آن مستقر هستند.
این کمپ در یکصد کیلومتری مرز سومالی واقع شده است.
بر اساس این گزارش، هزینه های سنگین و نیز مشکلات محیطی و تهدیدات امنیتی از سوی گروه تروریستی الشباب از دلائل این اقدام دولت کنیا است.
براساس برخی برآوردهای صورت گرفته در حال حاضر کنیا میزبان بیش از 623 هزار پناهنده است که بیشتر آنها در کمپ داداب و کمپ کاکوما واقع در شمال شرق این کشور، زندگی می کنند.
اکثر این پناهندگان از کشورهای سومالی، اریتره، اتیوپی، کنگو، رواندا، بروندی، اوگاندا، سودان و سودان جنوبی هستند. ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید