سرطان پوست شایع ترین نوع بیماری سرطان در کاشان است | اتاق خبر
کد خبر: 344026
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 09:49
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان سرطان پوست شایع ترین نوع بیماری از نوع سرطان ها در کاشان طی پنج سال اخیر است که در این مدت 245 مرد و 113 زن در کاشان به این بیماری مبتلا شده اند.

اتاق خبر - دکتر سیدعلیرضا مروجی روز چهارشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر کاشان اظهارکرد: سرطان سینه، مثانه و معده در رده های بعدی این بیماری قرار دارد.
وی افزایش روبه رشد مصرف محصولات دخانی، شیوع بالای اضافه وزن و چاقی، غیرصحیح بودن شیوه زندگی و روی آوردن مردم به عادت غذایی و تغذیه های پرخطر، عدم تحرک بدنی در قشر وسیعی از مردم و ضعف جدی در نظارت صحیح بر فرایند تولید و عرضه مواد غذایی آماده و غیرآماده را از جمله عوامل ابتلای مردم به سرطان ها دانست.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان نیز با بیان اینکه سرطان از جمله بیماری های خاصی است که هم بیمار و هم خانواده او را تحت تاثیر قرار می دهد، اظهار کرد: کاشان از جمله شهرهایی است که همواره متکی به وجود خیران و نیک اندیشان در حوزه بهداشت و درمان بوده و امروزه نیز چندین موسسه و تشکل مردمی در این شهر مشغول خدمت رسانی به بیماران سرطانی هستند.
حسین حیدریان از همکاری شورای اسلامی با حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مورد اختصاص بخشی از فضای تبلیغات محیطی شهر برای ارائه مفاهیم آموزشی بهداشتی و پزشکی و اطلاع رسانی به مردم در بخش بهداشت و درمان خبر داد.
امیر حسین پارسا عضو شورا نیز به لزوم وجود پزشکان متخصص در درمانگاه ها و مراکز درمانی در روزهای تعطیل اشاره کرد و خواستار توجه دانشگاه علوم پزشکی کاشان به منطقه فین و مجموعه مسکن مهر در مورد تجهیز آنها به مراکز درمانی و به ویژه مرکز اورژانس شد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید