دیگر بهانه‌ای برای مدال‌آ‌وری تیراندازان در پارالمپیک ریو نداریم | اتاق خبر
کد خبر: 344353
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 00:36
امیری:
سرمربی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولان با اشاره به خرید تجهیزات لازم در رشته تپانچه خفیف از آلمان گفت: با خرید تجهیزات، دیگر هیچ بهانه‌ای برای مدال‌آوری تپانچه خفیف در پارالمپیک ریو نداریم.

اتاق خبر: سرمربی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولان با اشاره به خرید تجهیزات لازم در رشته تپانچه خفیف از آلمان گفت: با خرید تجهیزات، دیگر هیچ بهانه‌ای برای ژتپانچه خفیف در پارالمپیک ریو نداریم.

 

حسین امیری اظهار کرد: با ارزی که کمیته ملی پارالمپیک در مسابقه‌های جهانی آلمان در اختیار ما گذاشته بود، توانستیم مقادیر زیادی فشنگ خفیف درجه یک و تجهیزاتی که لازم داشتیم برای پارالمپیک ریو خریداری کنیم و در حال حاضر دیگر هیچ مشکلی جهت آماده‌سازی 5 تیرانداز اعزامی خود در رشته‌های تپانچه بادی 10 متر، تپانچه خفیف 50 متر و تفنگ ایستاده R4 برای ریو نداریم.

 

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما از شرکت در مسابقه‌های جهانی آلمان ارزیابی و محک ورزشکاران خود در تپانچه خفیف بود، گفت: در تپانچه بادی حرف اول را در جهان و پارالمپیک می‌زنیم و امید زیادی به کسب 3 سکو در این رشته داریم، اما در تپانچه خفیف به خاطر کمبود فشنگ درجه یک، همیشه در تمرین‌ها با مشکلات زیادی مواجه بودیم و هنوز نتوانسته‌ایم جایگاه خوبی را در رقابت‌های پارالمپیک یا جهانی به خود اختصاص دهیم. اما در این دوره از رقابت‌ها شرایط در تپانچه خفیف راضی کننده و قابل قبول بود و ما برای اولین بار توسط ساره جوانمردی موفق به کسب مدال طلا این اسلحه شدیم.

 

امیری ادامه داد: در رقابت‌های جهانی آلمان ما به دنبال مدال‌آوری و ارتقای رکورد نبودیم و تنها هدف تمرکز روی اسلحه تپانچه خفیف و بررسی نقاط ضعف و قوت تیراندازان این رشته بود. حتی زمانی که ساره جوانمردی موفق به کسب مدال این اسلحه شد، من از این قضیه زیاد خوشحال نشدم. زیرا با این موفقیت، فشار روی جوانمردی در پارالمپیک ریو بیشتر خواهد شد و این مسئله امکان دارد از نظر روانی شرایط خوبی را برای او رقم نزند. قطعا اگر طلا کسب نمی‌کرد، راحت‌تر می‌توانست در ریو برای طلای تپانچه خفیف مبارزه کند و فشار و استرس روی او کمتر بود.

 

امیری با بیان اینکه امید زیادی به کسب 4 سکو در تپانچه بادی و خفیف داریم، افزود: با انگیزه خوبی که تیراندازان از مسابقه‌های جهانی آلمان پیدا کردند و نتایج خیلی خوبی که در این تورنمنت به دست آوردند، امید زیادی برای کسب 4 مدال در پارالمپیک ریو داریم. البته در تفنگ ایستاده R4 نیز هرچند خدابخشی در مسابقه‌های جهانی آلمان سیزدهم شد، اما با تغییر نوع تمرین‌ها و خرید یکسری تجهیزات که برای بالا بردن تمرکز ورزشکاران این اسلحه از آلمان صورت گرفت، یقین دارم در این اسلحه نیز می‌توانیم در ریو روی سکو قرار بگیریم.

 

وی در پایان پیرامون این پرسش که چقدر اعتقاد به حضور یک روانشناس در کنار تیم ملی تیراندازی دارید، افزود: من چون آموزش‌های زیادی را در خصوص مهارت‌های روانی دیده‌ام، سعی می‌کنم به بهترین شکل ممکن آن‌ها را به تیراندازان انتقال دهم و در کنار تقویت مهارت‌های فنی و تکنیکی آن‌ها را از نظر مهارت‌های روانی نیز آماده کنم. بنابراین تصور نمی‌کنم دیگر نیازی به حضور روانشناس کنار تیم ملی تیراندازی باشیم.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید