مذاکره کاسترو و مورالس درباره ممانعت امپریالیست از پیشرفت جنبش چپ در آمریکای لاتین | اتاق خبر
کد خبر: 344672
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1395 - 11:05
تلویزیون دولتی کوبا بامداد یکشنبه گزارش داد: 'فیدل کاسترو' رهبر انقلاب کوبا و 'اوو مورالس' رئیس جمهوری بولیوی که سرگرم دیداری دو روزه از هاوانا است، «تلاش های امپریالیست» برای ممانعت از پیشرفت جنبش چپ در آمریکای لاتین را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز از هاوانا، کوبا و بولیوی دو قدرت مهم منطقه آمریکای لاتین در ماه های اخیر متمایل به راست شده اند؛ پرونیست های آرژانتین سال گذشته رای نیاورده و از قدرت کنار رفتند و در برزیل نیز ریاست جمهوری ' دیلما روسف' از حزب کارگران در ماه جاری به دلیل استیضاح، به حال تعلیق در آمد.

کشورهای چپ گرا نظیر کوبا تعلیق روسف را یک کودتا خواندند و درعین حال رئیس جمهوری السالوادور تا آنجا پیش رفت که گفت دولت موقت محافظه کار برزیل را به رسمیت نخواهد شناخت.
تلویزیون دولتی کوبا در این گزارش گفت که مورالس و کاسترو درباره رویدادهای آمریکای لاتین و تلاش های امپریالیست برای پس زدن جنبش سیاسی و اجتماعی منطقه صحبت کردند. هیچ تصویری از این دیدار در تلویزیون نشان داده نشد.
'نیکلاس مادورو' رئیس جمهوری ونزوئلا و یکی از نزدیک ترین متحدان کوبا که بر سر بحران عمیق اقتصادی در این کشور مورد غضب قرار گرفته، با اعتراضاتی به نفع برگزاری یک همه پرسی روبرو شده است.
مورالس پیشتر طی سال جاری پس از شکست در یک همه پرسی که راه ریاست جمهوری وی را برای چهارمین بار در سال 2019 هموار می ساخت، با یک پسگرد روبرو شد.
رئیس جمهوری بولیوی روز جمعه با 'رائول کاسترو' برادر کوچک فیدل و همتای خود ملاقات کرد و در مراسمی برای امضای توافقنامه هایی در زمینه های بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و اقتصادی بین مقامات دو کشور حضور یافت.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید