ترامپ بر مسلح شدن برخی معلمان آمریکایی تاکید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 344944
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 20:00
«دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان در انتخابات سال 2017 ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر با تاکید بر موضع قبلی اش درباره استفاده از سلاح در مدارس آمریکا گفت: برخی از معلمان آموزش دیده باید مسلح شوند.

به گزارش پایگاه اینترنتی یاهو نیوز، ترامپ روز یکشنبه در برنامه تلویزیونی «فاکس اند فرندز» گفت: «من نمی خواهم در کلاس های درس اسلحه حمل شود اما در برخی از موارد، معلمان باید مجهز به سلاح باشند زیرا همان طور که می دانید اتفاقاتی باورنکردنی در مدارس ما رخ می دهد.
این اظهارات ترامپ در واکنش به مخالفت «هیلاری کلینتون» نامزد پیشتاز دمکرات ها با صدور مجوز برای مجهز شدن مدارس آمریکا به اسلحه مطرح شده است.
کلینتون، روز شنبه در مراسمی در فلوریدا که به میزبانی بنیاد «تریوان مارتین» برگزار شد گفت: وی (ترامپ) مجوز استفاده هر یک از مدارس آمریکا از اسلحه در کلاس های درس را داده است و این مساله به هیچ وجه امنیت ما را حفظ نمی کند.
این نامزد دمکرات در این بنیاد که به یاد «تریوان مارتین» نوجوان آفریقایی تباری که در ایالت فلوریدا به ضرب گلوله کشته شد، نامگذاری شده است، افزود: تصور کنید که آمریکا تحت رهبری ترامپ چگونه خواهد بود، کودکان بیشتری در معرض خشونت و تعصب قرار خواهند گرفت و خشم و ترس بیشتری بروز خواهد کرد.
ترامپ روز جمعه موضع کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا را در کنترل سلاح مورد انتقاد قرار داد و گفت: متمم دوم قانون اساسی آمریکا (که از حق مردم برای مالکیت و حمل سلاح محافظت می کند) هرگز تا قبل از این، این چنین با تهدید مواجه نبوده است.
کلینتون اغلب مساله حمل سلاح را در کمپین انتخاباتی اش به چالش کشیده و خواستار نظارت دقیق تر و مسئولیت پذیری بیشتر تولید کنندگان سلاح شده است، اما در عین حال هرگز خواستار منع اجرای متمم دوم قانون اساسی نشده است.
کلینتون تاکنون در انتخابات مقدماتی درون حزبی در 27 ایالت پیروز شده و با کسب دوهزار و 277 آرا نمایندگان (Delegates) از رقیب هم حزبی خود 'برنی سندرز' پیشتاز است.
در اردوگاه جمهوریخواهان نیز دونالد ترامپ پس از کناره گیری«تدکروز» و «جان کیسیک» از ادامه رقابت ها، تنها نامزد باقیمانده این حزب در رقابت های درون حزبی به شمار می رود.
ترامپ تاکنون توانسته است در 33 ایالت و قلمرو آمریکا پیروز شود و هزار و 98 آرا نمایندگان را به دست آورد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آبان ماه امسال برگزار می شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید