ترامپ در عربستان سرمایه گذاری های زیادی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 344961
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 21:04
ایندیپندنت:
به نوشته روزنامه 'ایندیپندنت' نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درحالی عربستان را متهم به مشارکت در حملات تروریستی 11 سپتامبر می کند که خودش دراین کشور همچنان به تجارت ادامه می دهد.

اتاق خبر - روزنامه سعودی'الوطن' امروز (دوشنبه)به نقل ازایندیپندنت افزود: 'دونالد ترامپ'، نامزد احتمالی جمهوری خواهان درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هفته گذشته فهرست دارایی های خود را به کمیسیون انتخابات فدرال تسلیم کرد.

این کمیسیون فهرست دارایی های ترامپ را حداقل 1.4 بلیون دلار درسال 2015 اعلام کرد که بخشی از آن مربوط به طرح های سرمایه گذاری در عربستان مانند چهار شرکت هتل سازی درجده است که هم اکنون ساخت یک هتل در این شهر را در دست اجرا دارند.
این در حالی است که ترامپ هیچ گاه دیدگاه مثبتی نسبت به کشورهای خاورمیانه نداشته است.
براساس این سند 104 صفحه ای، درحال حاضر ترامپ صاحب 527 شغل ورئیس چندین شرکت است.
این گزارش نشان می دهد ترامپ در شرکت هایی که پیش از این مورد انتقاد قرار داده بود مانند اپل وآمازون نیز سرمایه گذاری کرده است.
دونالد ترامپ نامزد میلیونر ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی اعلام کرد عربستان برای ما گاوی شیرده است که هر وقت بخواهیم از آن طلا و دلار می دوشیم و هروقت شیرش تمام شود آن را سر می بریم.
ترامپ نخستین نامزد ریاست جمهوری آمریکاست که عربستان را آشکارا مورد انتقاد قرار می دهد. وی سال گذشته در سخنانی با کم اهمیت جلوه دادن جایگاه عربستان درسیاست خارجی آمریکا آل سعود را گاوی شیرده دانسته بود که هروقت دیگر نتواند به آمریکا دلار وطلا بدهد آنگاه دستور ذبح آن را صادر می کنیم.
وی گفته بود: عربستان، باید سه چهارم ثروت خود را به آمریکا بابت حمایت های داخلی وخارجی نیروهای نظامی ما از این نظام بپردازد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید