بررسی پایین‌ترین و بالاترین شهریه مدارس غیر دولتی | اتاق خبر
کد خبر: 345097
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 06:28
مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش بیشترین و کمترین میزان شهریه مدارس غیردولتی را تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر، مجتبی زینی‌وند امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان علاقمندان برگزار شد گفت: مبنای تعیین شهریه مدارس براساس هفت شاخص سطوح آموزشی و پرورشی، برنامه سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات و نرخ تورم است.

وی افزود: امسال برنامه مصوب مدرسه و فعالیت‌های فوق برنامه را در قالب شهریه مصوب اعلام شده است یعنی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰که دانش‌آموز در مدرسه حضور دارد باید یک شهریه را پرداخت کند و مدارس اجازه دریافت هزینه بیشتری را ندارند.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت تابستانی مدارس غیردولتی باید مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گیرد گفت: شرکت دانش‌آموزان در کلاس های فوق برنامه اختیاری است.

وی تصریح کرد: امسال ستادهای نظارت بر ثبت‌نام و شهریه در مناطق یک تا ۶ شهر تهران مستقر شده‌اند باید مدارس پوستر شهریه در معرض دید خانواده ها قرار دهند و خانواده‌ها در صورت مواجه شدن با مشکل با شماره تماس‌های اعلام شده در ذیل پوستر شهریه تماس بگیرند.

زینی‌وند بیان کرد: میزان افزایش شهریه در تهران و مناطق مختلف کشور متفاوت است به گونه‌ای که شهریه برخی مدارس افزایش یافته و شهریه برخی دیگر ثابت مانده است و خانواده‌ها می‌توانند حداقل و حداکثر شهریه را در سایت ادارات کل آموزش و پرورش مشاهده کنند.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته تعداد۳۰۰ مورد بازدید از مدارس غیردولتی داشتیم وبا برخی از مدارس متخلف برخورد شد که این برخورد از تذکر تا لغو مدیریت بود. امسال  نیز در الگوی شهریه به بحث کیفیت بخشی توجه کردیم و برای آن شاخص‌هایی از جمله عملکرد آموزشی و پژوهشی، عملکرد تربیتی و پرورشی و عملکرد اداری و پشتیبانی تعیین شده است.

زینی‌وند با بیان اینکه درصد رشد شهریه در مقطع پیش دانشگاهی و متوسطه دوم در شهر تهران زیر ۱۵ درصد است گفت: در دوره ابتدایی ۳۱ ساعت درس ارایه می شود که ۲۵ ساعت آن برنامه مصوب رسمی و ۶ ساعت فوق برنامه است و کمترین میزان شهریه در دوره ابتدایی در شهر تهران ۲ میلیون و ۲۲ هزار تومان و بیشترین  ۵ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در دوره متوسطه اول ۳۸ ساعت برنامه درسی ارایه می شود که ۳۰ ساعت مصوب رسمی و ۸ ساعت فوق برنامه است.

وی افزود: کمترین میزان شهریه مدارس غیردولتی پایتخت در دوره متوسطه اول ۲ میلیون و ۹۹۰ تومان و بیشترین آن ۶ میلیون و ۸۵۶ هزار تومان است.

زینی وند اضافه کرد: در دوره متوسطه دوم ۴۲ ساعت برنامه درسی داریم که ۳۴ ساعت آن مصوب و ۸ ساعت آن فوق برنامه است. کمترین میزان شهریه در این دوره ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و بیشترین میزان آن ۸ میلیون ۴۱۹ هزار تومان است.

وی در پایان با اشاره به شهریه دوره پیش دانشگاهی مدارس غیر دولتی گفت: در دوره پیش دانشگاهی ۴۰ ساعت برنامه درسی داریم که ۱۶ ساعت آن فوق برنامه است، کمترین میزان شهریه ۴ میلیون و ۵۲۷ هزار تومان و بیشترین آن ۱۰ میلیون ۵۲۴ هزار تومان است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش  در ادامه به مشکلات معلمان مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت:  امسال قراردادی بین همکاران مدارس غیردولتی و موسسان هماهنگ می‌کنیم که حداقل پرداخت به آنها باید براساس دستورالعمل وزارت کار باشد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید