پاراتکواندوکاران ایران قهرمان مسابقات آفریقا شدند | اتاق خبر
کد خبر: 345176
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 11:11
مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آفریقا با حضور نمایندگانی از ۱۱ کشور برگزار شد که طی آن تیم ایران با پنج مدال طلا ، دو نقره و یک برنز و مجموع ۴۲ امتیاز موفق به کسب عنوان قهرمانی این رقابتها شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی قاره آفریقا روز گذشته در شهر پورت سعید مصر برگزار شد. با توجه به اجازه ای که فدراسيون جهانی به كشورهاي مختلف برای حضور در مسابقات دیگر قاره ها در سال ٢٠١٥ و ٢٠١٦ داده است، تیم ملی پاراتکواندوی ایران نیز با ترکیبی متشکل از شش  ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد. 

علاوه بر ايران و مصر که ميزبان مسابقات قهرماني پاراتكواندو قاره آفريقا بود، مراكش، افغانستان، نيجريه، ازبكستان، اوكراين، اسپانيا، آلمان، كومور و لسوتو ديگر كشورهاي شركت كننده در اين رقابت ها بودند. در رقابت میان ورزشکاران این کشورها، تیم اعزامی ایران موفق شد با  پنج مدال طلا ، دو نقره و یک برنز و مجموع ۴۲ امتیاز در رده نخست جدول رده بندی قرار بگیرد. 

در چارچوب مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آفریقا، و در وزن ۶۱- کیلوگرم کلاس K۴۲ سعید صادقیان پور در رده نخست قرار گرفت و صاحب مدال طلا شد. در این بخش سانجاربیک موهتوروف  از ازبکستان و سامسون اوکپرا از نیجریه دوم و سوم شدند.

دو مدال طلای دیگر ایران توسط محمود جعفرزاده در وزن ۷۵- کیلوگرم کلاس K۴۲ و احمد نریمانی در وزن ۷۵+ کیلوگرم کلاس K۴۲ به دست آمد. همچنین محمود جعفرزاده در وزن ۷۵- کیلوگرم کلاس K۴۳ این رقابت ها هم صاحب مدال طلا شد. در این بخش آنتون شوئتس از اوکراین و رشید اسماعیلی از مراکش به ترتیب دوم و سوم شدند. 

اصغر عزیزی هم در وزن ۷۵- کیلوگرم کلاس K۴۴ این رقابت ها بالاتر از محمد عطیف ازمراکش و گابریل آمادو از اسپانیا در رده نخست قرار گرفت و طلایی شد. در وزن ۶۱- کیلوگرم کلاس K۴۴ مسابقات  پاراتکواندو قهرمانی آفریقا نیز سجاد جوانبخت به مدال نقره دست یافت. در این بخش آیتامی سانتانا از اسپانیا و ایوب آدویش از مراکش به ترتیب اول و سوم شدند.

در وزن ۷۵+ کلاس K۴۴ مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آفریقا هم تیم ایران توسط محسن عبدی صاحب مدال نقره شد. در این بخش از رقابت ها هثیم چلیک از آلمان قهرمان شد و سرور جان عبید جونوف از ازبکستان همراه با احمد نریمانی در رده سوم مشترک ایستاد. 

در پایان مسابقات پاراتکواندو قهرمانی قاره آفریقا، بعد از تیم ایران که قهرمان شد، مراکش با ۳ طلا، یک نقره و ۵ برنز و ۲۹ امتیاز  نایب قهرمان شد و اسپانیا با ۱۵ امتیاز (۲ طلا و یک برنز) در جایگاه سوم ایستاد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
محسن عباسی
| |
2016-05-24 16:06:02
دوستان عزیز اتاق خبر عکس نايب قهرمان وزن مثبت 75 آقای محسن عبدی رو نذاشتین, تبعیض قائل نشید, و یه عکس تیمی که ایشون هم هستن رو بزارید لطفا
ADS
ADS
پربازدید