آمار فرزندآوری در ایران پایین‌تر از حد نصاب جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 345182
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 16:20
معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جوانان وزارت بهداشت با اعلام اینکه نگرانی ما از جمعیت آینده کشور است، گفت: سیاست‌های جمعیتی برای سال‌های ۱۴۲۰ تا ۱۴۳۰ پیش‌بینی شده است.

به گزارش اتاق خبر،دکتر محمد اسلامی در نشست خبری به وضعیت باروری در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آمارها نشان می‌دهد هر ۱۰ خانم در کشور ما ۱۹ فرزند به دنیا می‌آورند در حالی که حد نصاب جهانی ۲۱ فرزند است.

وی با اعلام اینکه میزان باروری خانم‌ها در کشور بین دو تا سه فرزند پایین‌تر از آمار جهانی است، افزود: اگر وضعیت به همین صورت باقی بماند، رشد جمعیت در ۱۴۲۰، صفر می‌شود.

معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جوانان وزارت بهداشت با اعلام اینکه در حال حاضر میزان باروری ۱.۸ فرزند است، ادامه داد: این میزان باید به ۲.۱ فرزند برسد. 

اسلامی با تاکید بر اینکه بازگشت به نرخ باروری کلی، سخت و دشوار است، گفت: در کشورهایی مثل روسیه، آلمان و اسپانیا هر ۱۰ زن، ۱۴ تا ۱۵ بچه به دنیا می‌آورند و بر همین اساس دولت‌های این کشورها، راهکارهای تشویقی را برای افزایش جمعیت در پیش گرفته‌اند.

وی در ادامه به موضوع سقط جنین در کشور اشاره کرد و گفت: از ۲۲۰ هزار مورد سقط در سال ۹۱، ۱۰۰ هزار مورد آن ناشی از بیماری بوده است، در حالی که در سال ۱۳۸۴، ۸۰ هزار مورد سقط عمدی داشته‌ایم.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید