تولید نرم افزار، تولد سخت سرمایه | اتاق خبر
کد خبر: 345245
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 14:18
تولید محتوا و به‌ویژه اپلیکیشن‌ها، بحثی است که به‌تازگی با دقت بیشتری زیر ذره‌بین بخش دولتی و خصوصی قرار گرفته است. این توجه شاید بتواند به این صنعت جوان در مسیر تولید بیشتر اپلیکیشن بومی کمک کند و از این راه سهم ارزش‌افزوده خود را نیز افزایش دهد.

به گزارش اتاق خبر، بنابر اخبار منتشر شده از سوی آژانس خبری دولت الکترونیک (اگنا) «کمیته حمایت از توسعه محتوا» با هدف حمایت از تولید محتوای ایرانی آغاز به کار کرده است. امیرحسین دوایی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تایید این خبر، از لزوم مطالعه روی انواع محتواهای تولید داخل در ابعاد نرم‌افزاری سخن گفت و اظهار کرد: «طبق تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید هر چه سریع‌تر کارهای حمایتی از تولیدکنندگان محتوای اپلیکیشن‌ها به مرحله اجرایی برسد. »
بنا بر اظهارات مسئولان این کمیته، حیطه وظیفه آن در بحث محتوای شبکه از نظر زیرساخت و پهنای باند تعریف شده و بیش از همه به دنبال افزایش محتوای اینترنت به ویژه از منظر شبکه، ایجاد زیرساخت‌های شبکه‌ای و نرم‌افزاری مورد نیاز تولیدکنندگان محتوا و حمایت از ایجاد کسب‌وکاری واحد با قابلیت رشد است چرا که برای حمایت از تولید محتوا، علاوه بر حمایت‌های مالی و ارائه تسهیلات، ایجاد دیتاسنتر خوب و نیز پهنای باند تضمین شده در کنار تخفیف استفاده از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در کنار تمامی این موارد امنیت شبکه نیز از دیگر نیازهای زیرساختی در تولید محتوا به‌شمار می‌آید که در این کمیته به آن توجه شده است. باید توجه داشت که دستیابی به راه‌حل‌های تامین این نیازها با همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی به‌دست خواهد آمد. در کنار این مسائل، بخش خصوصی به‌عنوان اصلی‌ترین فعال صنعت تولید محتوا در ایران، تمرکز خود را بر تولید اپلیکیشن‌ها قرار داده و برای توسعه تولیدات خود نیاز به زیرساخت‌هایی دارد تا بتواند بازاری رقابتی ایجاد کرده و در آن فعالیت کند.

منبع: صمت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید