چرا کراوات نداری؟ | اتاق خبر
کد خبر: 345643
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 12:04
پرسش عجیب اردوغان از نخست وزیر یونان:
رجب طیب اردوغان در حاشیه اجلاس دو روزه بشردوستانه سازمان ملل در استانبول، به هنگام دیدار با نخست وزیر یونان، با ترکیبی از زبان‌های انگلیسی و ترکی از وی پرسید، چرا کراوات نداری؟

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان در حاشیه اجلاس دو روزه بشردوستانه سازمان ملل در استانبول، به هنگام دیدار با نخست وزیر یونان، با ترکیبی از زبان‌های انگلیسی و ترکی از وی پرسید، چرا کراوات نداری؟

 به نوشته روزنامه حریت، پس از این سوال، هر دو رهبر خندیدند؛ اردوغان کراواتی را به عنوان هدیه به سیپراس داده بود اما الکسیس سیپراس استفاده از این گونه آویزهای زینتی را اقدامی تحقیر آمیز می‌داند.

رئیس جمهور ترکیه پس از این سوال به نخست وزیر یونان یادآور شد که به وی یک کراوات به عنوان هدیه داده بود و سیپراس در پاسخ اطمینان داد که دفعه بعد از آن استفاده خواهد کرد.

اردوغان معمولا کمتر از زبان انگلیسی استفاده می‌کند و همواره تیتروار این زبان را به کار می‌برد. به طور نمونه می‌توان به اجلاس داووس در سال 2009 اشاره کرد که با گفتن عبارت "یک دقیقه" به زبان انگلیسی شیمون پرز، رئیس سابق رژیم صهیونیستی را متوقف و انتقاداتش از حملات اسرائیل به غزه را ادامه داد اقدامی که مورد استقبال بسیاری از مدافعان آزادی فلسطین قرار گرفت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید