طرح سودان برای جلب سرمایه های سعودی | اتاق خبر
کد خبر: 345862
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 06:42
یک روزنامه سعودی به نقل از وزیر کشور سودان گزارش داد که این کشور قصد دارد سرمایه های عربستان را جذب پروژه های اقتصادی در این کشور کند.

اتاق خبر - به گزارش این روزنامه، «اسامه فیصل» فاش کرد که سودان حجم وسیعی زمین زراعی را برای سرمایه گذاری عربستان در بخش کشاورزی این کشور اختصاص داده است.

این مقام سودانی با اعلام اینکه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی سودان 40 درصد رشد داشته است، پیش بینی کرد که سرمایه گذاری سعودی ها در کشورش ظرف چهار سال آینده، صد در صد افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سودان از رقم 42 میلیارد دلار در سال 2015 فراتر رفته است، گفت که انتظار می رود این رقم در سال جاری میلادی 8 درصد رشد داشته باشد.
فیصل گفت که در حال حاضر عربستان در سودان بیش از 11 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است و انتظار می رود این رقم ظرف چهار سال آینده دو برابر شود.
وی یادآور شد که سعودی ها در بخش انرژی خورشیدی، آموزش، گردشگری، بهداشت و امنیت غذایی سودان سرمایه گذاری می کنند.
فیصل همچنین گفت که سودان از کشورهای دیگری چون برزیل و آرژانتین نیز سرمایه های بالایی جذب کرده است. به گفته تحلیل گران، تقویت روابط عربستان و سودان به نفع دو کشور است، زیرا خارطوم تلاش می کند از میزان انزوای خود در سطح بین المللی بکاهد و ریاض نیز به راه های سرمایه گذاری برای کاهش میزان وابستگی اش به نفت چشم دوخته است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید