ناواس و رئال مادرید به دنبال ثبت رکوردی تاریخی | اتاق خبر
کد خبر: 345871
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 07:31
رئال مادرید به همراه دروازه بان کاستاریکایی اش می تواند در فینال لیگ قهرمانان رکورد تاریخی را به ثبت برساند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رئال مادرید می تواند شنبه شب در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر اتلتیکو مادرید تاریخ‌سازی کند. این تیم نه تنها با پیروزی در این دیدار به عناوینش در این رقابت ها می افزاید بلکه اگر کیلور ناواس گلی دریافت نکند، اولین تیمی خواهد شد که به تنهایی کمترین گل را در این رقابت ها خورده است.

پیش از این منچستریونایتد در فصل 08-2007 با رکورد 6 گل خورده قهرمان شده بود اما در آن سال بارسلونا، بنفیکا، آیندهوون و والنسیا نیز همین تعداد گل را دریافت کرده بودند.

فصل پیش بارسلونا در حالی با 11 گل خورده لیگ قهرمانان را فتح کرد که تیمی با پنج گل خورده نیز وجود داشت. در فصل 14-2013 مادرید decima را با 10 گل خورده (دو برابر فصل جاری) بالای سر برد. 6 گل کمترین گل خورده یک تیم در آن فصل بود.

بایرن مونیخ در فصل 13-2012 لیگ قهرمانان را در حالی فتح کرد که 11 بار دروازه اش باز شده بود. باز هم تیمی که تنها 6 گل دریافت کرده بود رکورد کمترین گل خورده را به خود اختصاص داد.

بر این اساس به طور معمول تیمی که کمترین گل را می خورد به فینال نمی رسد. با این حال اگر مادرید شنبه شب در میلان بدون دریافت گل اتلتیکو را شکست دهد، لیگ قهرمانان را با پنچ گل خورده به پایان خواهد رساند و می تواند تنها تیم قهرمانی باشد که کمترین گل را دریافت کرده است. اگر این اتفاق بیفتد رکورد تاریخی را به ثبت خواهد رساند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید