آمریکا: پاکستان سازمان‌های تروریستی را تحت پیگرد قرار دهد | اتاق خبر
کد خبر: 345973
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 16:34
ایالات متحده از پاکستان خواست تا فعالانه سازمان‌های تروریستی‌ای را که از خاک آن به عنوان پناهگاه استفاده می‌کنند، تحت پیگرد قرار دهد و در ادامه به همکاری با اسلام‌آباد برای مقابله با تهدید تروریسم تاکید کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به رسانه‌ها گفت: ما قبلا هم گفته‌ایم که پاکستان از تبعات تروریسم و تراژدی تروریسم اطلاع دارد. این کشور از چندین حمله تروریستی رنج برده و تلفات بسیاری داده است بنابراین مقابله با این سازمان‌ها اولویت دارد. با این حال ما همکاری با مقام‌های پاکستانی را ادامه می‌دهیم تا ابزارهای لازم را برای مقابله با تهدیدات تروریستی در اختیار آنها قرار دهیم.

به گفته وی، آمریکا به تبادل اطلاعاتی و سایر اقدامات اطلاعاتی با پاکستان ادامه می‌دهد تا پناهگاه‌های امن تروریست‌ها نابود شود. این مقام آمریکایی همچنین در دفاع از حمله پهپادی روز شنبه که به کشته شدن ملا اختر منصور، سرکرده طالبان ختم شد، گفت که این حمله حیاتی بوده است چراکه وی نیروهای آمریکایی و پرسنل امنیتی افغان را هدف می‌گرفته است.

نواز شریف‌، نخست‌وزیر پاکستان پیشتر حمله پهپادی آمریکا را نقض تمامیت ارضی کشورش خوانده بود و واشنگتن هم در پاسخ گفته بود که به تمامیت ارضی این کشور احترام می‌گذارد!

94105

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید