محرومیت سعید علی‌حسینی دوم آبان 96 تمام می شود | اتاق خبر
کد خبر: 346033
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 03:26
پس از رایزنی های علی مرادی با تاماش آیان؛
سرانجام رایزنی های رییس فدراسیون وزنه برداری با دکتر تاماش آیان، رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری در خصوص پایان محرومیت سعید علی حسینی جواب داد.

اتاق خبر: سرانجام رایزنی های رییس فدراسیون وزنه برداری با دکتر تاماش آیان، رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری در خصوص پایان محرومیت سعید علی حسینی جواب داد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، سرانجام پس از مدت ها رایزنی، مکاتبات و پیگیری های رسمی رییس فدراسیون وزنه برداری با دکتر تاماش آیان در خصوص خاتمه دادن به محرومیت سعید علی حسینی، قهرمان فوق سنگین و رکوردار جهان دررده سنی جوانان، جواب داد تا فدراسیون جهانی رسما با ارسال نامه ای به فدراسیون وزنه برداری ایران، تاریخ رسمی خاتمه محرومیت این وزنه بردار آذری زبان و ارزشمند کشورمان را اعلام کند.

 

بر همین اساس، در نامه رسمی فدراسیون جهانی وزنه برداری آمده است: «بنا بر تغییراتی که در کتاب قوانین مربوط به محرومیت های مادام العمر و برخی مجازات های وادا (آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ) مدون شده است و نیز شرایط مشابه سعید علی حسینی با این قوانین، وزنه‌بردار محروم فوق سنگین ایران می تواند از تاریخ 24 اکتبر2017 (2 آبان 96) مجددا فعالیت های حرفه ای خود را در عرصه بین المللی وزنه برداری آغاز کند و دوره محرومیتش خاتمه می یابد. البته به شرط اینکه این وزنه بردار قطعا نامش در حوضچه جهانی کنترل دوپینگ فدراسیون جهانی و (وادا) رسما قید شده و هر لحظه آماده حضور افسران وادا و دادن تست دوپینگ باشد.»

 

گفتنی است با این توصیف و به استناد نامه کتبی فدراسیون جهانی به فدراسیون وزنه برداری کشورمان، سعید علی حسینی، قهرمان ارزشمند اردبیلی وزنه برداری ایران می تواند سال آینده به دنیای قهرمانی بازگردد و دوباره برای کشورمان در میادین معتبر بین المللی افتخارآفرینی کند. بی تردید اگرچه فعلا طبق تاریخ اعلام شده توسط فدراسیون جهانی، سعید علی حسینی بعد ازمسابقات جهانی 2017 می تواند در ترکیب تیم ملی کشورمان قرار بگیرد اما قطعا در بازی های آسیایی 2018 می توانیم از وجود این ستاره توانمند در دسته فوق سنگین استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
محمد
| |
2016-05-27 12:20:12
زمستان رفت و روسياهی به زغال ماند
وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ
تا کور شود هر آنکه نتواند دید...
ADS
ADS
پربازدید