جی هفت ۶ /۳ میلیارد دلار به عراق در مبارزه با تروریسم کمک کرد | اتاق خبر
کد خبر: 346143
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 17:47
سران گروه هفت در روز پایانی نشیت خود در ژاپن با اههدای کمک 3.6 میلارد دلاری به عراق به منظور حمایت از مبارزه بغداد با تروریسم خبر دادند.

به گزارش اتاق خبر، هفت کشور بزرگ صنعتی جهان موسوم به «جی ۷» قصد دارند با کمکی بالغ بر ۶ /۳ میلیارد دلار به عراق، از مبارزه‌ این کشور با تروریسم پشتیبانی کنند. پرداخت این کمک از طریق صندوق بین‌المللی پول خواهد بود.

سران کشورهای بزرگ صنعتی جهان متشکل از آمریکا، کانادا، آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و ژاپن که در ایسه‌ شیمای ژاپن گردآمده‌اند، قصد دارند مبارزه با تروریسم بین‌المللی را افزایش دهند.

این کشورها به منظور جلوگیری از فروپاشی عراق و برای باثبات کردن و بازسازی این کشور، کمکی ۶ /۳ میلیارد دلاری (۲ /۳ میلیارد یورویی) در اختیار این کشور می‌گذارند. این برنامه از طریق صندوق بین‌المللی پول عملی خواهد شد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان امروز جمعه در پایان نشست سران کشورهای «جی ۷» در ژاپن گفت که هدف هفت کشور بزرگ صنعتی مبارزه با علل آوارگی مردم در این کشور جنگ‌زده است.

وی با توجه به این موضوع که هنوز بخش‌های گسترده‌ای از خاک عراق در کنترل داعش است گفت: «اعتقاد راسخ ما این است که عراق باید باثبات شود».

آلمان چند هفته پیش نیز اعلام کرده بود که قصد دارد اعتباری ۵۰۰ میلیون یورویی در اختیار عراق قرار دهد. مرکل گفت که این اعتبار در کمک‌هایی که از سوی جی ۷ تصویب شده، منظور شده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید